Rezultate te kerkimit per termin: +Bakteri

Total: 309
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.132Z

Bakteri pseudomonos prek mushkerite

Bakteri pseudomonos, i cili po qarkullon aktualisht ne sallat e operacionit te kardiokirurgjise ne Qendren Spitalore Universitare "Nene Tereza" shkaktojne pneumoni dhe disa infeksione te tjera, qe mund te perbejne rrezik per jeten e atyre personave qe preken. Sipas specialisteve, ky lloj bakteri mer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.192Z

Rishfaqet bakteri Esheria Koli

Rishfaqet bakteri Esheria Koli. Dy fëmijë kanë vdekur si pasojë e prekjes nga virusi Esheria Koli, ndërsa tre të tjerë janë shtruar në spital pasi mendohet se janë infektuar nga virusi. Njëri prej fëmijëve vdiq vetëm pesë ditë pasi ishte diagnostikuar në spitalin Singleton në Swans

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.468Z

Bakteri perimeve shkon ne eki

Bakteri Esheria Koli ka mbërritur në Çeki , autoritetet vendase kanë bërë të ditur se është shtruar në spital një turiste amerikane me simptomat e bakterit, e cila kishte vizituar rajonet veriore të Gjermanisë . Ndërkohë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.143Z

Bakteri vrases kercenon Europen

Në Europë po shtohet paniku nga bakteri Esheria-Coli. Pas Gjermanisë, ku numri i viktimave shkoi në dhjetë, ai rezulton të jetë përhapur edhe në Suedi, Danimarkë, Britani, Holandë e Austri. Qendra Europiane për Parandalimin dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.119Z

FOTOT/ Pasojat e tmerrshme të një bakteri mishngrënës

(KUJDES: FOTO ME PERMBAJTJE TE RENDE) Një baba me një fëmijë në Britaninë e Madhe humbi tre gjymtyrë dhe gjysmën e fytyrës nga një bakter mishngrënës. Alex Lewis, 34 vjeç, u sëmur nga një i ftohtë i zakonshëm në nëntor. Por më pas mjekët u detyruan që ti presin këmbët, kra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.325Z

Gjermani, vdes një fëmijë nga bakteri vrasës E.Coli

Një fëmije 2 vjeç ka vdekur si pasojë e infektimit nga bakteri i tmerrshëm E.Coli në Gjermani. Fëmija dy vjeç, vdiq si pasojë e sindromës uremico emolitica (Hus) e cila zhvillohet tek personat që preken nga bakteri në fjalë.  

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Alcajmeri, Kanceri, Bakteri Mersa

Alcajmeri sht nj smundje e pashrueshme, megjithat, shkenctart thon se nj ila i ri mund t ngadalsoj procesin e prparimit t saj. Alcajmeri sht smundje nga e cila vuajn rreth 4 milion amerikan. Smundja quhet progresive pasi gjendja e pacientit shkon gjithnj duke u keqsuar, pra sht smundja ajo q prparon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama