Rezultate te kerkimit per termin: +Bakus

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.570Z

BE: Azerbejxhani shkeli premtimet

Zëdhënësja e shefes së diplomacisë së Bashkimit Evropian Kethrin Eshton, tha se Azerbajxhani ka shkelur premtimet e bëra ndaj Hungarisë përpara dorëzimit dhe më pas faljes së ushtarit që vuante dënimin e përjetshëm p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.574Z

BE Azerbajxhani shkeli zotimet

Zëdhënësja e shefes së diplomacisë së Bashkimit Evropian Kethrin Eshton, tha se Azerbajxhani duket se ka shkelur zotimet e bëra ndaj Hungarisë përpara dorëzimit dhe më pas faljes së ushtarit që vuante dënimin e përjetsh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.176Z

Ekonomia: Prostitutat pensioniste të Koresë së Jugut

Koreja e Jugut realizoi mrekullinë ekonomike më të shpejtë të botës, duke e rritur ekonominë me 9 për qind për frymë për tri dekada radhazi. Por diçka u harrua gjatë kësaj rritjeje të shpejtë. Një pjesë e konsiderueshme e popullsisë ka mbetur pa pension Lucy Williamson, BBC Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.482Z

Zbulohen depozita të gazit në Detin Kaspik

Kompania energjetike e Francës "Total", njoftoi se ka zbuluar një fushë të madhe të gazit natyror në sektorin e Azerbajxhanit të Detit Kaspik. Zbulimi është bërë në fushën Absheron, rreth 100 kilometra në jug të Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.660Z

Presidenti i Azerbajxhanit vizitë në Kazakistan

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliev, pritet që sot të nisë një vizitë dy ditore në Kazakistan, ku do të fokusohet në raportet e dy vendeve sa i përket energjisë. Ambasadori i Kazakistanit në Azerbaixhan, Serik Primbetov, ka konfirmuar se Al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.439Z

Baku, policia speciale ndalon protestat

Policia e Azerbajxhanit ka penguar përkrahësit e opozitës të tubohen në qendër të Bakusë. Forcat e armatosura të rendit kanë përdorur gaz lotsjellës dhe shkopinj gome kundër protestuesve, ndërsa kanë arrestuar disa prej tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.395Z

Azerbaixhan, policia arreston protestuesit

Opozita në Azerbaixhan ka deklaruar se policët në kryeqytetin Baku, kanë rrahur dhe arrestuar dhjetra aktivistë të rinjë të cilët po kërkonin të drejtën e tubimit dhe lirimin e të burgosurve politikë. Udhëheqësi i opoz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama