Rezultate te kerkimit per termin: +Balaj

Meta: total 1000 / total_found 1221 / time 0.000 / keyword[0] balaj / docs[0] 1221 / hits[0] 1963 /
Gol kuqezi, Balaj shënon në fitoren e Akhmat Grozny-t
  • 2019-04-09

Gol kuqezi, Balaj shënon në fitoren e Akhmat Grozny-t

Sulmuesit kuqezi, duket se kanë rënë në dashuri me golat. Pas Ermir Lenjanit dhe Armando Sadikut, një tjetër futbollist i Kombëtares Shqiptare gjen rrugën e rrjetës. Referenca është për Bekim Balajn, që pas një thatësire të tejzgjatur, e ka nisur mbarë 2019-ën, ku ka shënuar 3 gol

Shqipëria bën autokritikë, fundos Andorrën 3-0 (Video)
  • 2019-03-26

Shqipëria bën autokritikë, fundos Andorrën 3-0 (Video)

Shqipëria është rikthyer te fitorja pas tronditjes që pësoi vetëm tre ditë më parë ndaj Turqisë.  Kuqezinjtë mposhën pastër 3-0 Andorrën, duke marrë pikët e para në grupin H kualifikues të Euro 2020. Ishin dy sulmuesit kryesorë të skuadrës, Armando Sadiku dhe Bekim Balaj ata q

Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)
  • 2019-03-23

Dështon sërish Panucci/ Në Krujë sia dolën, turqit pushtojnë Rozafën! (FOTO)

Prishen balancat e përballjeve mes Shqipërisë dhe Turqisë (4 fitore, 2 barazime, 4 humbje) dhe këtë herë në favor të turqve, që morën fitoren 0-2 në Loro Boriçi dhe e nisën në mënyrën më të mirë edicionin eliminator Euro 2020. Kuqezinjtë e nisën mjaft mirë ndeshjen dhe krijuan

No Pic available
  • 2019-03-22

Sfida anti-Turqi/ Publikohen formacionet, Panucci me skemë alla-De Biasi

Me një atmosferë elektrizuese në Shkodër, Shqipëria do të nisë rrugëtimin zyrtar drejt Europianit 2020 në orën 20:45 në Loro Boriçi të Shkodrës, në sfidën përballë Turqisë. Për të siguruar një fitore ndaj ekipit nga Anadolli, Kristian Panuçi do të hedhë në fushë një forma

Shqipëria si minë me sahat, Panucci: Turqinë e mposhtim me 1 gol!
  • 2019-03-21

Shqipëria si minë me sahat, Panucci: Turqinë e mposhtim me 1 gol!

Përpara ndeshjes së nesërme me Turqinë në Loro Boriçi, trajneri i kombëtares Cristian Panuçi ka dalë në konferencë për shtyp, me besim të plotë se Shqipëria do tia dalë ti  startojë eliminatoret e me një fitore. Panuçi u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve edhe përsa i

Alarm kuqezi për sulmin, edhe Sadiku me probleme fizike
  • 2019-03-20

Alarm kuqezi për sulmin, edhe Sadiku me probleme fizike

Alarm kuqezi për sulmin. Në seancën stërvitore të paradites së kësaj të mërkure ka shfaqur probleme Armando Sadiku. Bomberi, i saporikthyer pas një dëmtimi të gjatë dhe që i ka munguar aq shumë Shqipërisë në vitin e kaluar, si në takimet miqësore e sidomos në Nations League, pas

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren
  • 2019-03-18

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi sot pasdite seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për dy takimet e muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2020. Grupi në dispozicion të trajnerit Christian Panucci nuk