Rezultate te kerkimit per termin: +Balanca

Meta: total 812 / total_found 812 / time 0.000 / keyword[0] balanca / docs[0] 812 / hits[0] 998 /
Fazat e karrierës, ku çdo femër duhet të kalojë
  • 2018-12-27

Fazat e karrierës, ku çdo femër duhet të kalojë

Është plotësisht normale që secila femër në qëllimin e saj për të bërë karrierë do të përjetojë ngritje dhe rënie të shumta. Kjo ndodh më shumë tek ato femra që duan të balancojnë jetën mes karrierës dhe familjes. Por për të arritur aty ku ajo dëshiron, i duhet të kalojë

No Pic available
  • 2018-11-07

SHBA: Demokratët shpallin fitoren në Dhomën e Përfaqësuesve

Demokratët shpallin fitoren për Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet e së martës, ndërsa republikanët duket se kanë mbajtur kontrollin e Senatit. Kryetarja e pakicës në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, në krah të figurave të tjera me peshë, doli para mbështetësve demokratë

Top Talk, Spiropali: Salianji të paguajë. Më vjen keq, si deputet i ri
  • 2018-10-10

Top Talk, Spiropali: Salianji të paguajë. Më vjen keq, si deputet i ri

Elisa Spiropali, e ftuar në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, theksoi se baltosjeve dhe shpifjeve mes poltikanëve, duhet tu vijë fundi, sikurse edhe të zbardhen deri në fund, kur ka fakte. Spiropali u pyet nëse ka kosto politike për mazhorancën pasi kur dëgjon akuzat mes polt

No Pic available
  • 2018-04-23

Altina Xhoxhaj në sitën e Vettingut, KPK: Gjyqtarja nuk justifikon pasurinë

Vettingu, edhe pse ende në hapat e parë të zbatimit të tij ka prekur më tepër gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese. Pas Fatos Lulos dhe Vitore Tushës e treta në listë nga kjo gjykatë, që i është nënshtruar sot sitës së vettingut është gjyqtarja Altina Xhoxhaj. Në seancë dëgjimore

Duka: Skocinë nuk e doja, objektiv mbetet Euro 2020
  • 2018-01-24

Duka: Skocinë nuk e doja, objektiv mbetet Euro 2020

Një grup të vështirë kështu e cilësoi presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka shortin që u hodh në Lozanë të Zvicrës për Ligën e Kombeve. Duka dëshironte një grup me 4 skuadra por gjithsesi ai shpreson se Shqipëria mund ta mbyllë grupin e para. Ky format ka balan

No Pic available
  • 2018-01-23

Kreu i UEFA-s kërcënon klubet e mëdha: Sdo ketë më çmenduri në merkato

Presidenti i UEFA-s Aleksander Ceferin gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët në Monako ka diskutuar mbi një serë argumentesh lidhur me futbollin. Kryefjalë ishin blerjet e verës së shkuar dhe shifrat marramendëse që u shpenzuan nga klubet elitare për lojtarë kalibri, si dhe për një

Buxheti 2018, Ahmetaj: Buxheti i qytetarit
  • 2017-11-17

Buxheti 2018, Ahmetaj: Buxheti i qytetarit

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj mbrojti projektbuxhetin. Duke folur në një lidhje të drejtpërdrejtë në Top Story, ai thotë se buxheti ruan balancat makroekonomike të vendit. Buxheti duhet të konsiderohet sesi ruan balancat makroekonomike për shëndetshmërinë ekonomike. I referohem ul