Rezultate te kerkimit per termin: +Baletit

Meta: total 1000 / total_found 4130 / time 0.002 / keyword[0] baletit / docs[0] 4130 / hits[0] 7988 /
Inaugurohet salla e re e koncerteve Tonin Arapi, Veliaj: Puna e mbyt zhurmën!
  • 2019-04-03

Inaugurohet salla e re e koncerteve Tonin Arapi, Veliaj: Puna e mbyt zhurmën!

Tiranës i shtohet një tjetër skenë ku mund të bëhet art dhe shfaqje të ndryshme kulturore. Kësaj here dedikuar tërësisht talenteve të reja të Liceut Artistik, të cilët mund ta provojnë veten në një skenë të mirëfilltë moderne para se të dalin në skenat profesioniste. Kryemini

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj
  • 2019-03-12

La Boheme, ngjitet në skenë nga artistët e rinj

Në fundin e shek. XIX në Paris, katër shokë jetojnë së bashku në një papafingo. Rodolfo dhe Marcello qëndrojnë në shtëpi duke punuar dhe vjen njëri nga të rinjtë, muzikanti Schaunard, i cili ka fituar para dhe ata vendosin për të ngrënë në një restorant aty pranë. Poeti Rodolfo

Si u thye dyqani në kryqëzimin e Selvisë
  • 2019-02-20

Si u thye dyqani në kryqëzimin e Selvisë

Tek Shkolla e Baletit, në një tjetër dyqan celularësh i pozicionuar buzë rrugës është grabitur. Në orën 4:15 minuta të datës 19 dhjetor 2018, banda e hajdutëve e përbëra nga 3 persona, ka hapur qepenin, me të njëjtën mënyrë si tek grabitjet e tjera. Njëri prej tyre, nxjerr çeki

Historia e një opere në foto
  • 2019-02-20

Historia e një opere në foto

Disa foto bardh e zi na çojnë pas në kohë, kur në skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit, Tonin Harapi vendosi operan Zgjimi. Pavarësisht kontekstit dogmatik të soc-realizmit që përfshin këtë vepër, për vetë kohën kur u vendos në skenë, fotot na tregojnë një kohë të zhvillimit

No Pic available
  • 2019-02-15

Edgar Degas dhe alfabeti i trupit

Luan Rama Doni një Van Gogh, një Gauguin, një Degas, Matisse apo Cezanne?… Këtu keni dhe klasikët apo neoklasikët, impresionistët dhe post-impresionistët. Mund të zgjidhni: varet nga ju!… Ah, ju pëlqeni primitive italianë apo anglezët Tourner, Whistler? Dhe kështu, diku në

Rrëfimi i striptistes: Vijnë burra të martuar. Ja sa bakshishe kap!
  • 2019-02-10

Rrëfimi i striptistes: Vijnë burra të martuar. Ja sa bakshishe kap!

Në programin Exclusive, në Top Channel, 22 vjeçarja nga Tirana, rrëfeu si është ta punosh si striptiste në Tiranë, një punë që e bën prej 3 vitesh! Ndër të tjera, pyetjes së gazetares Olsa Muhameti, se cila është shifra më e lartë që ka fituar si striptiste, Sara u shpreh se n

Ministrja inspekton kantierin e TOB-it (Foto)
  • 2019-01-30

Ministrja inspekton kantierin e TOB-it (Foto)

Brenda vitit 2019 do të përfundojë rikonstruktimi i Teatrit të Operas dhe Baletit. Ministrja e Kulturës Elva Margariti është shprehur optimiste për përfundimin e punimeve gjatë një vizite që ka pasur në kantier. Shpreh angazhimin e qeverisë shqiptare në një projekt madhor, projekt i