Rezultate te kerkimit per termin: +Balili

Meta: total 794 / total_found 794 / time 0.000 / keyword[0] balili / docs[0] 794 / hits[0] 1810 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Incidentet e shënuara gjatë procesit të votimit

Procesi i votimit gjatë ditës së sotme është karakterizuar nga disa incidente në qytete të ndryshme të vendit. Në fshatin Ahmetaq, Vorë Behar Fjora ka përplasur me makinë Sherif Kajmakun pas një konflikti për motive politike mes tyre. I lënduari është dërguar menjëherë në spital

No Pic available
  • 2017-06-19

LSI me të njëjtën monedhë Ramës: Tepsia e fisit të rilindasve në Delvinë

Akuzave të kryeministri Edi Rama për emërime nepotike në Bashkinë e Delvinës, të drejtuar nga kryebashkiaku Rigels Balili, Lëvizja Socialiste për Integrim iu përgjigj me një listë emrash zyrtarësh të punësuar nga kreu i PS-së në Delvinë. Deputetja Kejdi Mehmetaj nga selia e LSI-së

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama nga Përrenjasi denoncon punësimet nepotike

Pas akuzave të keqpërdorimit të administratës në Bashkitë Delvinës që drejtohet nga Rigels Balili, pëfaqësues i LSI, Edi Rama vijon me akuzat për bashkitë e tjera që drejohen nga Lëvizja Socialiste për Integrim në Prrenjas dhe Cërrik. Në të dyja rastet, Rama lexoi listën emerore

No Pic available
  • 2017-06-15

Rama: Ja si kryebashkiaku i LSI në Delvinë ka kapur administratën

Nga qyteti i Sarandës, kyreministri Rama ka sjellë shembullin e kryebashkiakut të Delvinës  Rigels Balili, i cili ka kapur të gjithë administratën. Rama lexoi letrën që një qytetar nga Delvina ia kishte dhënë kryeministrit, ku rendiste të gjithë punonjësit që kishin lidhje me kr

No Pic available
  • 2017-05-09

KLD shkarkon nga detyra gjyqtarët Ibrahim Hoxha dhe Shyqyri Çobo

Dy gjyqtarë, Ibrahim Hoxha dhe Shyqyri Çobo janë shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë nga Këshilli i Lartë i Drejtësisë gjatë mbledhjes së sotme, ndërsa ka vendosur të rikthejë në sistemin e drejtësisë gjyqtaren Marsela Balili, e cila ka fituar pafajësinë në tre shkallët e

No Pic available
  • 2017-04-02

Shiko pas se mos të kanë kapur!, zbardhen përgjimet e Klement Balilit

Zbardhen përgjimet e Klemenr Balilit, i shpallur në kërkim me vendim gjykate, si i dyshuar për si një nga drejtuesit e organizatës kriminale që merrej me trafik të drogës. ABC News ka siguruar kopjen e vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda, që i ka caktuar masën e sigurisë arrest

No Pic available
  • 2017-03-24

A i ka mbetur peng Tahirit mosarrestimi i Balilit? Ja përgjigjja

Dje parlamenti votoi shkarkimin nga detyra të Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm por a  i ka ngelur peng mos arrestimi i Klement Balilit? Tahiri përgjigjet: Nuk më ka mbetur asnjë peng. Balili në kohën që unë ushtroja detyrën nga person drejtues institucionesh shtetërore u bë p