Rezultate te kerkimit per termin: +Balla

Meta: total 1000 / total_found 10310 / time 0.005 / keyword[0] balla / docs[0] 10310 / hits[0] 28127 /
Grabitja në Rinas/ Taulant Balla nxjerr sekretin e policisë, ja çfarë ndodhi me një nga grabitësit
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas/ Taulant Balla nxjerr sekretin e policisë, ja çfarë ndodhi me një nga grabitësit

Gjatë fjalës së mbajtur në seancën plenare, Taulant Balla tha se përveç të vrarit gjatë shkëmbimit me policinë, Admir Murataj, policia ka lënë të plagosur edhe një prej grabitësve. “Më lejoni që në emër të mazhorancës dua ta falënderoj dhe përgëzoj Policinë e Shtetit

Trafik droge dhe kriminelë, diplomacia shqiptare në ditët më të zeza!
  • 2019-04-09

Trafik droge dhe kriminelë, diplomacia shqiptare në ditët më të zeza!

Diplomacia shqiptare ka një jetëshkrim me histori suksesi modeste, por edhe një listë relativisht të gjatë skandalesh dhe incidentesh, ku protagonistë në një masë të madhe kanë qenë mbajtës së pasaportës diplomatike, apo zyrtarë të tjerë që kanë abuzuar me detyrën për të cil

No Pic available
  • 2019-04-07

Djegia e mandateve/ Sekretari i PES: Papërgjegjshmëri! Balla: Ja frika e Bashës

Gjatë qëndrimit në Katar, kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla mori pjesë në Asamblenë e Unionit Ndër-Parlamentar në Doha, e cila mblodhi së bashku anëtarë nga më shumë se 170 parlamente të botës, nën moton për Demokracinë, për këdo. Nëpërmjet një postimi në Facebo

Pas 30 qershorit do kujdeset për beben, Rira sfidon Ramën: Kandidoj sërish!
  • 2019-04-02

Pas 30 qershorit do kujdeset për beben, Rira sfidon Ramën: Kandidoj sërish!

Ndalesën e sotme në Prrenjas për një aktivitet lidhur me rrjetëzimin e ujit të pijshëm për zonat rurale, kryeministri Edi Rama e shoqëroi me batuta thumbuese, të cilat ia kushtoi kryebashkiakes Miranda Rira. Për të ironizuar të besuarën e LSI, shefi i qeverisë u ndal te fakti që ajo

Boja e zezë te Ministria e Brendshme, Balla: Albana Vokshi nxori para nga çanta për
  • 2019-03-28

Boja e zezë te Ministria e Brendshme, Balla: Albana Vokshi nxori para nga çanta për

Një protestues hodhi sot bojë në muret e Ministrisë së Brendshme, duke nxirë pjesën e jashtme të godinës. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Balla shkruan se ai u pagua nga PD për të b

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!
  • 2019-03-26

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!

Mazhoranca mbetet e vendosur për të shkuar në zgjedhjet  vendore të 30 qershorit, edhe pa opozitën. Deklarata vjen nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili këmbëngul se zgjedhjet lokale do të zhvillohen në datën e parashikuar sipas dekretit të Presidentit. Zgjedhje

Lobimi në SHBA/ Balla  Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?
  • 2019-03-25

Lobimi në SHBA/ Balla Bashës: Matrioshkë ruse, po hetimi i FBI dhe DASH?

Lulzim Basha e nisi javën duke qëndruar për rreth 1 orë në Prokurori, me organin e akuzës që më pas zbardhi letër-porositë e ardhura nga SHBA e Skocia lidhur me kontratat e lobimit të Partisë Demokratike, duke sqaruar se selia blu ka fshehur shpenzimin e 650 mijë dollarëve. Ndërkohë,