Rezultate te kerkimit per termin: +Balldren

Total: 254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.583Z

Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë

Pas Rrugës së Arbrit dhe aksit Thumanë-Kashar, qeveria ka shpallur fituesin edhe për koncesionin e tretë të madh në infrastrukturë, atë të rrugës Milot-Balldren. Ministria e Energjisë përzgjodhi kompaninë ANK, me pronar të vetëm Agim Kolën, si fituesen e koncesionit me vlerë 161.5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.963Z

Përse ndryshoi projekti që rriti kostot e Milot-Balldren

Drejtoresha e Koncesioneve në Ministrinë e Infrastrukturës, Etleva Kondi, thotë se kostoja e rrugës Milot-Balldren u rrit për shkak të ndryshimit të projektit. Sipas saj në variantin e ri u përfshi ndërtimi i rrugëve dytësore si dhe përmirësimi i sinjalistikës. Vlera e re prej 20.1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.545Z

Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë . Shpallet fituesi i koncesionit

Pas Rrugës së Arbrit dhe aksit Thumanë-Kashar, qeveria ka shpallur fituesin edhe për koncesionin e tretë të madh në infrastrukturë, atë të rrugës Milot-Balldren. Ministria e Energjisë përzgjodhi kompaninë ANK, me pronar të vetëm Agim Kolën, si fituesen e koncesionit me vlerë 161.5

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.560Z

Lezhe-Balldren humb jeten kalimtarja

Arkiv Një aksident me pasojë vdekjen e një 51 vjeçareje ka ndodhur në aksin Lezhë – Balldren. Sipas dëshmitarëve në vendngjarje, viktima është shtetasja Prena L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.960Z

Milot-Balldren, kosto u dyfishua, 50 mln euro më shumë për qytetarët

Kostoja, që qytetarët do të paguajnë për rrugën Milot-Balldren u rrit me gati 50 milionë euro në vetëm pak muaj. Top Channel publikon dokumentet zyrtarë që tregojnë se si fatura e rrugës u shtrenjtua me 41.5 për qind nga dhjetori i vitit të kaluar deri në momentin e hapjes së tende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.673Z

Lezhë, zjarr në masivin pyjor të fshatit Balldren, rrezikohen disa banesa

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë pyllin pranë fshatit Balldren, në Lezhë duke djegur disa dhjetëra hektarë me shkurre dhe  duke vënë në rrezik disa banesa që ndodhen pranë. Rënia e zjarrit është njoftuar nga banorë të zonës, sipas të cilëve e era po favorizon përhapjen e fla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.959Z

Koncesioni i ri, 217 mln euro. Qeveria hap tenderin për rrugën Milot-Balldren

Qeveria hapi zyrtarisht tenderin për koncesionin e tretë të madh të programit 1 Miliardë euro. Pas Rrugës së Arbrit dhe autostradës Thumanë-Kashar, projekti i radhës që do të jepet me koncesion është rruga Milot-Balldren. Ky segment është 17.2 kilometër e gjatë dhe ka një kosto nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama