Rezultate te kerkimit per termin: +Ballit +Kombtar

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.026 / keyword[0] ballit / docs[0] 1623 / hits[0] 2594 / keyword[1] kombtar / docs[1] 782 / hits[1] 1282 /
A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës
  • 2017-08-03

A u shit Kosova në Mukje? Sadik Premte përballë Malëshovës

Prof. Xhelal Gjeçovi Në këto vite të mendimit të lirë, është shkruar e diskutuar shumë për Mukjen  dhe nuk është bërë keq, pasi përmes tyre janë ballafaquar e sqaruar mjaft probleme të diskutueshme të kësaj  ngjarje. Por, përqendrimi i vëmendjes tek Mukja duket se nuk ka qenë

Nga Paskal Milo/ Balli, kombëtar apo tradhtar?!
  • 2016-11-02

Nga Paskal Milo/ Balli, kombëtar apo tradhtar?!

Prof. Paskal Milo Gjermanët nuk arritën të merrnin nga shqiptarët atë çfarë kishin shpresuar kur në verën e vitit 1943 po përgatiteshin për të ndërhyrë në Shqipëri. Tek ata ekzistonte opinioni i gabuar se shumica e shqiptarëve nuk do të lëviznin as gishtin kur ushtria gjermane do

Zbulohet manifesti i Ballit Pse luftuam vetem tre muaj
  • 2014-09-22

Zbulohet manifesti i Ballit Pse luftuam vetem tre muaj

e Diele 21 Shtator 20141732 pm p classwp-caption-text ete e Ballit Kombetar 1944brbrNje manifest me mbi 10 faqe i shkruar nga Mit8217hat Frasheri dhe Abaz Ermenji ra ne duart e oficereve britanike ne muajin shtator 1944 I perkthyer ne anglisht qe prej asaj kohe ai eshte pjese e

No Pic available
  • 2010-08-22

Ish-të përndjekurit, nderim bashkëpunëtorëve të Mithat Frashërit

Partia e Ballit Kombtar Demokrat dhe Instituti i t Prndjekurve Politik organizuan nj ceremoni festive pr nder t veprs s Said Demnerit, me rastin e 90-vjetorit t tij t lindjes. Said Demneri sht nj nga themeluesit e Partis s Ballit Kombtar dhe nj nga bashkpuntort e ngusht i Mithat

No Pic available
  • 2010-08-17

Godo: Reagimet e grekëve për ngjarjen ishin të tepërta

Partit e djathta krkojn mospolitizimin. PBK: Ishte nj aksident T djathtt reaguan dje ashpr pr sa i prket qndrimeve t prfaqsuesve t minoritetit grek ndaj aksidentit rrugor t ndodhur pak dit m par n Himar. Republikani Sabri Godo i konsideron si t teprta reagimet e pals greke n kt shtje, duke dnuar ve

No Pic available
  • 2010-08-04

Mukja, kuvend bashkimi i të gjithë shqiptarëve

T gjith shqiptart nuk duhet t harrojn tradhtin e komunizmit, t dnojm tradhtart e ksaj marrveshjeje prej sllavo-komunistve dhe nga ana tjetr ne duhet ta festojm kt dit t madhe t bashkimit t shqiptarve, kt kuvend t madh t patriotve shqiptar, kjo sht dit e bekuar e bashkimit t t gji

No Pic available
  • 2010-07-23

Kërko çfarë të duash komunizmin, bizantin, familjet e mëdha

Libri/ Për herë të parë botohet enciklopedia rajonale e Beratit Pas nj pune disavjeare, shtpia botuese “Jonalda” i jep n dor lexuesit nj enciklopedi pr qarkun e Beratit. Autor i veprs sht gazetari Zylyftar Plaku. Natyrisht, sht nj nism private, por botimi ka rndsi