Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanbrbr

Total: 15
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.056Z

PD Rama kopjon programin e opozites per faljen e kamatvonesave

0 brbr SSSAbrASS brbrVendimi i qeverise per te falur kamatevonesat per familjet ne nevoje dhe bizneset e vogla qe kane lidhur akt-marreveshjet me OSHE-ne per Partine Demokratike eshte shenje e panikut qe e ka zene kryeministrin Rama nga protesta e opozites Demokratet thone se zerimi i detyrimeve ng

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.120Z

Zbulimet arkeologjike ne Mesopotam

brbrNe perfundim te ekspedites arkeologjike te Manastirit te Mesopotamit zbulimet reja kane terhequr vemendjen e qindra vizitoreve Germimet kane nxjerre ne pah periudha te ndryshme te jetes ne manastir Sipas Reshat Geges arkeolog kjo ekspedite qe synon te pasqyroj vlerat qe mbart manastiri shte hed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.084Z

Bushati Bashkepunimi ekonomik rajonal shpejton integrimin

brbrThellimi i bashkepunimit ne nivel ekonomik social e politik mes vendeve te Ballkanit dhe unionit ndikon ne pershpejtimin e anetaresimit te rajonit ne BE Ministri i Jashtem Ditmir Bushati duke folur gjate takimit te shefave te diplomacive ne nismes adriatiko-joniane dhe strategjise se BE-se per B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.275Z

Vucic qendrim me dy standarde

brbrKryeministri serb Aleksander Vucic edhe kete te shtune vijon te mbaje dy standarde ne reagimet e tij Ne kohen kur ne deklaratat zyrtare intervistat apo postimet ne rrjetet sociale shprehet me nje gjuhe te ashper ndaj shqiptareve dhe nuk jep aspak kontribut ne uljen e tensioneve ne komunikimin me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.433Z

Meta Integrimi ne BE garant per paqen Dade Te ndalim rekrutimet nga ISIS

0 brbr brbrShqiperia e sheh anetaresimin ne Bashkimin Evropian si te vetmin projekt qe garanton paqen dhe stabilitetin ne rajon e me gjerebrbr brbrNe takimin e kryetareve te komisioneve parlamentare te Politikes se Jashtme te vendeve te Ballkanit Perendimor Kryetari i Kuvendit Ilir Meta tha se koha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.014Z

Bashkimi i Ballkanit ne BE

brbrQendrimit te Beogradit zyrtar qe e ka cilesuar si nje provokim deklaraten e kryeministrit shqiptar Edi Rama Se Kosova dhe Shqiperia do te bashkohen nen ombrellen e Bashkimit Europian ka sjelle reagimin e krereve te shtetit ne Prishtine br Presidentja Atifete Jahjaga ne nje interviste per te perd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.260Z

Thaci akuza BE per zvarritjen e heqjes se vizave

brbrKeshilli i Bashkimit Europian ne konkluzionet e tij nuk ka dhene lajm pozitiv per qytetaret e Kosoves qe presin liberalizimin e vizave Kjo e ka lene te zhgenjyer ministrin e Jashtem Hashim Thaci i cili ka leshuar akuza te ashpra ndaj Brukselit ne nje postim ne rrjetet sociale brbr brbrKete vones

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama