Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanik

Meta: total 1000 / total_found 5529 / time 0.003 / keyword[0] ballkanik / docs[0] 5529 / hits[0] 7150 /
ZGJEDHJET KANË MBARUAR MË 18 MAJ, VOTIMI BËHET TË DIELËN
  • 2017-06-22

ZGJEDHJET KANË MBARUAR MË 18 MAJ, VOTIMI BËHET TË DIELËN

ARBEN MANAJ Nuk duhet të jesh Anjshtajni të kuptosh se fati i qeverisjes politike të Shqipërisë është vulosur në 5 orëshin e takimit pa dëshmitar, mes Ramës dhe Bashës më 18 Maj. Gjithçka që ka ndodhur prej atëherë e sot, e konfirmon, paradoksalisht se vota e shqiptarëve është e

Top Story, Veliaj: Bashkëpunim fantastik me LSI-në dhe Metën
  • 2017-06-21

Top Story, Veliaj: Bashkëpunim fantastik me LSI-në dhe Metën

Para dy vjetësh, Erion Veliaj u fut në Bashkinë e Tiranës si kryetar i saj. Nga ai moment, Veliaj ka qenë shpesh herë në studion e Top Story. Hera e fundit ka qenë 6 muaj më parë dhe që nga ai moment ka qenë shumë e vështirë të realizosh një emision me Erion Veliajn në studio. Arsy

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën
  • 2017-06-19

Skënderbeu dhe Partizani me fat, short i vështirë për Tiranën

Skënderbeu, Tirana dhe Partizani mësuan rivalët e tyre europian me 3 skuadrat shqiptare që patën një fat të ndryshëm nga goglat e Nionit sa i përket skuadrave që do të gjejnë përballë, ku bardheblutë janë skuadra që kapi rivalin më të vështirë, ndërsa korçarët dhe për faktin

Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)
  • 2017-06-17

Lufta e Dytë Botërore, kur Siria dhe Egjipti prisnin europianët (Foto)

Në vitet 40, gjërat ndryshonin në krahasim me sot. Në kulmin e konfliktit botëror, nga gadishulli ballkanik u larguan me mijëra njerëz drejt kampeve të refugjatëve në Lindjen e Mesme Valët e refugjatëve që përshkojnë rrugët detare e tokësore mes Sirisë dhe Europës, janë situata f

No Pic available
  • 2017-06-10

Gjin Gjoni, padi 11 milionë lekë kundër medias: Më shkaktoi vuajtje shpirtërore

Gjergj Erebara | BIRN Me pretendimin se raportimet mbi hetimet penale dhe vendimet gjyqësore përkatëse mbi pasurinë e tij familjare i kanë shkaktuar cënim të imazhit, dëm jomaterial dhe dhimbje e vuajtje shpirtërore, gjyqtari Gjin Gjoni dhe bashkëshortja e tij Elona Çaushi ngritën një

A MUND TA NDALË REFORMËN BASHKIMI RAMA-BERISHA?
  • 2017-06-08

A MUND TA NDALË REFORMËN BASHKIMI RAMA-BERISHA?

Spartak NGJELA A mund ta ndalojë Reformën në Shqipëri bashkimi i korrupsionit politik me Gjykatën Kushtetuese? A mund të kemi një bashkim politik të korrupsionit shqiptar të të dy krahëve të politikës për të ndaluar Reformën e nisur në Shqipëri dhe për të shpëtuar krimin shtetë

No Pic available
  • 2017-06-07

Hahn i bindur se Mustafa do ta pranojë tregun ballkanik ku bën pjesë Serbia

Zyrtarët evropianë janë të bindur se kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, do ta përkrahë në Samitin e Triestenit idenë e tregut të përbashkët, të cilin lideri serb Vuçiq e ka quajtur një ish-Jugosllavi plus Shqipëri. Bashkimi Evropian pret që gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimo