Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanin +Perndimor

Meta: total 96 / total_found 96 / time 0.000 / keyword[0] ballkanin / docs[0] 11674 / hits[0] 15211 / keyword[1] perndimor / docs[1] 335 / hits[1] 574 /
Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2017-07-16

Austria dhe Gjermania krkojn ndihma t BE-s pr Ballkanin Perndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak Van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor
  • 2017-07-15

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Gjermania dhe Austria në një zë: BE të ndihmojë më shumë Ballkanin

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Austria e Gjermania kthejnë sytë nga Ballkani: Duhet të tregojmë kujdes!

Vizitën e tij të parë si President i Gjermanisë, Steinmeier e ka zhvilluar në Austri. N takimin me presidentin austriak Van Der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s ti kushtojn m shum vm

Burns-Nishani: Ruani dialogun politik, ju mbështesim për integrimin në BE
  • 2014-02-06

Burns-Nishani: Ruani dialogun politik, ju mbështesim për integrimin në BE

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mbështesin sa të mundin Shqipërinë në procesin e integrimit në BE, megjithëse nuk kanë një votë konkrete në këtë proces. Deklarata u bë nga zv. Sekretari amerikan i Shtetit William Burns gjatë takimit që zhvilloi në Ëashington me Presiden

Presidenti Nishani Presidenti Nishani merr pjes n Mëngjesin e Lutjeve, takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve, John Kerry dhe
  • 2014-02-06

Presidenti Nishani Presidenti Nishani merr pjes n Mëngjesin e Lutjeve, takon Sekretarin e Shtetit të SHBA-ve, John Kerry dhe

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka zhvilluar sot një takim të veçantë me Sekretarin e Shtetit John Kerry, përpara Mëngjesit të Lutjeve. Nishani e Kerry shkëmbyen përshëndetje mirësjelljeje dhe shfrytëzuan rastin për të shkëmbyer mendime për marrëdhëniet mes dy vendeve dhe s