Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanin +Perendimor

Total: 1109
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.273Z

BE, ndihme per Ballkanin Perendimor

Bashkimi Evropian do te akordoje nje pakete ndihme prej 150 deri ne 250 milione eurosh per vendet e Ballkanit Perendimor. Vendimi eshte marre gjate takimit informal te zhvilluar ne Ceki nga 27 ministrat e Jashtem te BE-se dhe ata te vendeve te rajonit. Fondi, i cili eshte akorduar pas ker

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.354Z

Gordon BE jo e plote pa Ballkanin Perendimor

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i kane te kordinuara ngushtesisht politikat lidhur me Ballkanin. Qendrimi i perbashket i Uashingtonit dhe Brukselit mbetet se projekti i Evropes nuk eshte i plote derisa te gjitha vendet e Ballkanit Perendimor te jene anetare te plota te BE-se. Keto komente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.706Z

Zevendes Sekretari i Shtetit Bill Burns turne ne Ballkanin Perendimor

Zevendes Sekretari amerikan i Shtetit Bill Burns i shoqeruar nga Ndihmes Sekretari i Shtetit per Narkotiket dhe Zbatimin e Ligjit William R. Brownfield do te fillojne neser nje turne pune me ndalesa ne Vjene te Austrise si dhe ne disa vende te Ballkanit Perendimor. Dy zyrtaret e larte do te zhvilloj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.031Z

Liria e medias ne Ballkanin Perendimor eshte ne rrezik konstaton HRW

Transmetuar me 19072015 - 1012 PUBLICITET Organizata per te Drejtat e Njeriut Human Rights Watch HRW thote se gazetaret ne Ballkanin Perendimor jane te detyruar te punojne ne nje mjedis armiqesorbr br Organizata u beri thirr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.229Z

Berisha takim me Drejtorin per Ballkanin Perendimor ne MPJ-ne Britanike

Kryeministri Sali Berisha ka pritur ne nje takim Drejtorin per Ballkanin Perendimor ne Ministrine e Jashtme te Britanise se Madhe Daniel Fearn. Berisha ka shprehur falenderim per mbeshtetjen qe Britania e Madhe i ka dhene dhe i jep Shqiperise ne shume fusha ne vecanti per integrimin sa me te shpej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.968Z

BUSEK PER BALLKANIN PERENDIMOR

    Vendet e Ballkanit Perendimor duhet të marrin statusin e vendit kandidat për pranim në BE, deklaroi koordinatori special i Paktit të Stabilitetit për Evropën Juglindore Erhard Busek. Ai në intervistën për gazetën vieneze "Standard" tha se është e nevojshme që këtyre ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.720Z

"Jo vizave per Ballkanin Perendimor"

LUKSEMBURG - Ministrat e Jashtem te vendeve anetare te Bashkimit Evropian, riafirmuan dje mbeshtetjen per heqjen e vizave per vendet e Ballkanit Perendimor. Ata i rekomanduan Komisionit Evropian heqjen e vizave per vendet e Ballkanit, te cilat kane plotesuar kushtet ne kete fushe. Por nga ky takim n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama