Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanit +Perndimor

Meta: total 170 / total_found 170 / time 0.000 / keyword[0] ballkanit / docs[0] 27798 / hits[0] 44327 / keyword[1] perndimor / docs[1] 327 / hits[1] 551 /
No Pic available
  • 2014-05-28

Didi me homologun austriak: Fuqizim të bashkëpunimit policor mes dy vendeve

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit,Artan Didi, zhvilloi sot nj takim me Drejtorin e Prgjithshm t Siguris Publike t Austris, Konrad Kogler. N kt takim ishin t pranishm dhe drejtues t tjer t lart t Policis s Shtetit dhe t Policis Austriake. N qendr t takimit t zhvilluar ishte bashkpuni

Statusi/ Polonia mbështet Shqipërinë: E meriton në Qershor
  • 2014-04-30

Statusi/ Polonia mbështet Shqipërinë: E meriton në Qershor

Shqipëria meriton statusin e vendit kandidat. Kështu u shpreh Ambasadori i Polonisë në Tiranë Marek Jeziorski. Është një periudhe e rëndësishme dhe kyçe për Shqipërinë, pasi kemi të bëjmë me një histori të gjatë e të vështirë të shtetit shqiptar. Është bërë shumë, por

Mirel Konsesusi dhuarata me e mire. Vizat 2011 viti i monitorimit
  • 2010-12-19

Mirel Konsesusi dhuarata me e mire. Vizat 2011 viti i monitorimit

Në kulmin e debatit politik për konkretizimin ose jo të hetimit të zgjedhjeve të qershorit 2009, Pierre Mirel bën apel për konsensus. Thirrja e përsëritur e drejtorit të Ballkanit Perndimor pranë Komisionit Europian,një ndër negociator

Beograd, Hague: Tërhiqni rezolutën për Kosovën
  • 2010-09-01

Beograd, Hague: Tërhiqni rezolutën për Kosovën

Ministri I Punve t Jashtme t Britanis s Madhe, Uilliam Hague e ka filluar vizitn e tij zyrtare n Beograd me nj takim q ka zhvilluar me Presidentin e Serbis, Boris Tadi. Hag pritet t konsultohet me zyrtart Serb pr ndryshime t mundshme t project rezoluts mbi Kosovn, q Serbia ka dorzuar n Asamblen e Pr

No Pic available
  • 2010-09-01

Kompromisi BE-Serbi për rezolutën janë amendamentet

Mediat e Beogradit tregojn prapaskenat e negociatave para OKB-s Nse Beogradi dhe BE-ja merren vesh pr ndryshimin e Rezoluts mbi Kosovn, teksti q ndodhet para Asambles s Prgjithshme t KB-s do t korrigjohet prmes amendamenteve, shkruante dje gazeta “Politika” e Beogradit. gjithsesi ende n

No Pic available
  • 2010-09-01

Çfarë ka tani, Herr Westerwelle?

Javn e kaluar, ministri i Jashtm gjerman, Guido Westerwelle, bri nj vizit zyrtare n Kroaci, Serbi dhe Kosov. Ai tha disa gjra t rndsishme nga perspektiva e Serbis dhe Kosovs, n veanti. Tani mbetet q Westerwelle t tregoj se ai do t jet edhe njeri i aksionit, e jo vetm i fjalve. M

No Pic available
  • 2010-08-29

Basha: Vendimi i BE në tetor ose nëntor

Austri Ministri i brendshm flet pr heqjen e vizave Ministri i Brendshm Lulzim Basha n takimet q ka zhvilluar gjat Forumit t 10 t Salzburgut n Austri, me disa prej homologve t vendeve antare t Bashkimit Europian ka marr garancin se n nj nga mbledhjet e vjeshts Kshilli i Ministrave t Brendshm do t ma