Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanit +Perndimor

Total: 168
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Sprova e Boshtit Perndimor

Pavarsi e kushtzuar pr nj popull t lir. Nj mnyr rrshqitjeje tip vazelin nga nj gjndje e marrdhnieve ndrkombtare n nj gjndje tjetr t po ktyre marrdhnieve. Ajo q m kuriozon t di m s shumti, sht se n t vrtet ka rndsi pavarsia si nj gjndje politiko-juridike, apo emrtimi i ksaj gjndjeje. Duke par sit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Ballkani perndimor dhe raporti i Komisionit Europian

Komisioni Europian ,m datn 6 Nntor publikoi Raportet e Prparimit, raporte t cilat pasqyrojn rezultatet dhe zhvillimet e vitit 2007 pr cdo vend t Ballkanit Perndimor. N kto raporte, nnvizohet se korrupsioni dhe lufta kundr korrupsionit, pa mjaftueshmria e puns s institucioneve shtetrore dhe prp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Fule: Samiti i Sarajevës, pro integrimit të Ballkanit në BE

Përshëndes angazhimin për reformat Samiti i Sarajevs do t rikonfirmoj qndrimin e Evrops pro integrimit t vendeve t Ballkanit Perndimor n BE. Ky pohim shtnj dit para fillimit t punimeve t ktij samiti nga prfaqsuesja e lart pr shtjet e Jashtme dhe Politikn e Siguris/zvendspreside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

Ballkani Perndimor m pran heqjes s regjimit t vizave

Komisioneri evropian pr zgjerimin, Oli Rehn, pritet t prezantoj t martn strategjin pr zgjerim t BE-s dhe sfidat kryesore t saj. N kt strategji thuhet se Komisioni Evropian duhet t filloj t ndrmarr hapa konkret pr heqjen e vizave me vendet e Ballkanit Perndimor. Por, pr t arritur n bisedimet midis sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.298Z

Austria dhe Gjermania krkojn ndihma t BE-s pr Ballkanin Perndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak Van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.552Z

Fule: Rruga e Ballkanit drejt BE, pranë finishit

Rruga drejt Europs pr vendet e Europs Juglindore sht gjithnj e m pran finishit. Kt e garantoi Komisioneri europian pr Zgjerim Stefan Fyle, gjat fjals s tij n Samitin e Procesit t Bashkpunimit mes Vendeve t Europs Juglindore t mbajtur n Stamboll t Turqis. Komisioni Europian, tha Fyle, po prgatit tash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.868Z

Berisha: Antarsimi i Ballkanit n BE

Kryeministri i Shqipris Sali Berisha gjat pjesmarrjes n takimin informal t Kryeministrave t vendeve t Evrops Juglindore, me tem Siguria n Evropn Juglindore n shekullin e 21, u shpreh se integrimi n BE pr vendet e Ballkanit Perndimor sht nj rikthim i tyre n gjirin e familjes t cils ata i prkasin. Prf

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama