Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanit +Perendimor

Total: 2111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.595Z

Shtyrja perpara e Ballkanit Perendimor

Duke rikujtuar nderhyrjen e SHBA-ve per t'i dhene fund luftes ne Bosnje dhe Kosove perballe paaftesise se BE-se, gazetat perendimore shkruajne se nenpresidenti amerikan, Xho Bajden, eshte i mendimit se Ballkani Perendimor, sot, ka serish nevoje per ndihme. Me 1991, Radovan Karaxhic, atebote lider i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.174Z

Presidenti Obama zgjat urdherin presidencial ndaj Ballkanit Perendimor

Presidenti amerikan Barak Obama ka zgjatur per nje vit tjeter gjendjen e emergjences kombetare ndaj rajonit te Ballkanit perendimor. Urdheri ekzekutiv ndalon tranferimin e fondeve ne llogari te personave qe mbeshtesin dhune apo akte te tjera ekstremiste ne Maqedoni dhe ne pjesen tjeter te Ballkanit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.142Z

Suedia: Prioritet, Integrimi ne BE i Ballkanit Perendimor

Rozeta Rapushi Integrimi i vendeve te Ballkanit Perendimor ne Bashkimin Evropian, ku ben pjese edhe Shqiperia, do te jete prioriteti i Suedise, shteti i cili merr me 1 korrik Presidencen e radhes se Bashkimit Evropian. Ministri i Jashtem suedez, Karl Bild, siguroi dje se "integrimi i vendeve te Ball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.962Z

Fyle E ardhmja e Ballkanit Perendimor brenda BE-se

Transmetuar me 08052014 - 1223 Stefan Fyle PUBLICITET Greqi 8 maj 2014 NOAal- E ardhmja e Ballkanit Perendimor eshte ne Bashkimin Europian Deklarata u be nga komisioneri per zgjerimin ne Bashkimin Europian Stefan Fyle gjate Konferences

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Referendumi i Irlandes dhe integrimi i Ballkanit Perendimor

Europa e Bashkuar serish ndodhet perballe nje sfide te veshtire, e konsideruar deri ne kufijte e mbijeteses. Eshte pikerisht Presidenti Sarkozy, propozuesi per ta zevendesuar kushtetuten e pavotuar nga francezet dhe hollandezet me nje mini marrveshje e cila mund te miratohej me lehte dhe te leht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.020Z

Fule E ardhmja e Ballkanit Perendimor eshte ne BE

0 Komisioneri Europian per Zgjerimin Stefan Fule ka deklaruar se e ardhmja e Ballkanit Perendimor eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.287Z

Van Rompuy BE te pranoje vendet e Ballkanit Perendimor

Kreu i Keshillit te Evropes Herman Van Rompej ka ftuar vendet e Bashkimit Evropian qe te vazhdojne me tej ne frymen e unitetit evropian dhe te pranojne vendet e Ballkanit Perendimor si vende anetare. Nga ana tjeter u ka bere thirrje qeverive pro evropiane ne vendet e Ballkanit perendimor te mos humb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama