Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanit +Perndimor

Meta: total 175 / total_found 175 / time 0.000 / keyword[0] ballkanit / docs[0] 28773 / hits[0] 46034 / keyword[1] perndimor / docs[1] 335 / hits[1] 574 /
No Pic available
  • 2017-07-16

Austria dhe Gjermania krkojn ndihma t BE-s pr Ballkanin Perndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak Van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor
  • 2017-07-15

Austri-Gjermani: BE-ja të mbështesë Ballkanin Perëndimor

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Gjermania dhe Austria në një zë: BE të ndihmojë më shumë Ballkanin

Presidenti i Gjermanis, Steinmeier zhvilloi vizitn e par n Austri n funksionin e presidentit. N takimin me presidentin austriak van der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s t’i kushtojn

No Pic available
  • 2017-07-15

Austria e Gjermania kthejnë sytë nga Ballkani: Duhet të tregojmë kujdes!

Vizitën e tij të parë si President i Gjermanisë, Steinmeier e ka zhvilluar në Austri. N takimin me presidentin austriak Van Der Bellen ata u shprehn pr m shum ndihma pr Ballkanin Perndimor. Presidentt e dy vendeve fqinj gjat nj takimi t prbashkt bn thirrje, q vendet e BE-s ti kushtojn m shum vm

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik
  • 2017-07-13

Ballkani drejt BE-së, Merkel: Duhet stabilitet dhe zhvillim ekonomik

  Nj zon e prbashkt ekonomike, plane konkrete investimesh dhe rojekte infrastrukture. BE-ja investon shum para pr t mbshtetur zhvillimin ekonomik t Ballkanit Perndimor dhe pr ta afruar at me veten. Me kt synohet n radh t par t zgjidhen konfliktet dhe t frenohet emigracioni i dhjetra mijra t rin

No Pic available
  • 2014-05-28

Didi me homologun austriak: Fuqizim të bashkëpunimit policor mes dy vendeve

Tiranë- Drejtori i Prgjithshm i Policis s Shtetit,Artan Didi, zhvilloi sot nj takim me Drejtorin e Prgjithshm t Siguris Publike t Austris, Konrad Kogler. N kt takim ishin t pranishm dhe drejtues t tjer t lart t Policis s Shtetit dhe t Policis Austriake. N qendr t takimit t zhvilluar ishte bashkpuni

Statusi/ Polonia mbështet Shqipërinë: E meriton në Qershor
  • 2014-04-30

Statusi/ Polonia mbështet Shqipërinë: E meriton në Qershor

Shqipëria meriton statusin e vendit kandidat. Kështu u shpreh Ambasadori i Polonisë në Tiranë Marek Jeziorski. Është një periudhe e rëndësishme dhe kyçe për Shqipërinë, pasi kemi të bëjmë me një histori të gjatë e të vështirë të shtetit shqiptar. Është bërë shumë, por

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama