Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkanit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.708Z

Europianizimi i Ballkanit

/ / NgaARBEN MALAJ Nese do te kete nje lufte tjeter ne Europe ajo do te vije nga cmendurite e ballkanasve Otto von Bismarck 1815-1898Ne fund te viteve 1800 ky ishte perceptimi per kontributet e Ballkanit ne Europe. Fatkeqesisht edhe realiteti yne historik deri ne fund te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.957Z

Majat e Ballkanit

Ministrja e Tregtësisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari Lila vlerësoi projektin “Majat e Ballkanit”, që mori çmimin e më të mirit nga Samiti Global i Këshillit Botëror të Udhëtimit dhe Turizmit. Per ministren Lila, kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.960Z

Më afër Ballkanit!

Nga Blerina Rogova- Gaxha   Vjena e valsit, e Mozartit, e Habsburgëve dhe e Hitlerit, mu në zemër e ka edhe shpatën e atij që ne e njohim si “heroin e kombit”, por në shekullin e ri, ka edhe një histori po aq të madhe për shqiptarët dhe Kosovën! Historinë e bisedimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.163Z

Themelohet Konfindustria e Ballkanit

Ne klimen e marredhenieve te bashkepunimit ne rajonin e Ballkanit, perfaqesues te komunitetit te biznesit italian qe operojne ne Shqiperi, Bullgari, Maqedoni, Serbi dhe Kroaci, themeluan "Konfindustria Ballkani". Ne Pallatin e Kultures ne Tirane, ne prani dhe te ambasadorit italian ne Shqiperi Dr. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.620Z

Rilidhja e Ballkanit

Gordan Jandrokoviç / Samuel Zhbogar * Konferenca “Së bashku për Bashkimin Europian: Kontributi i Ballkanit Perëndimor për të ardhmen europiane”, e cila u zhvillua më 20 mars në Bërdo pri Kranju, Slloveni, dhe ishte e organizuar nga dy prej vendeve tona, përfaqëson një filles

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.028Z

Sikstina e Ballkanit

Në Pallatin e Luksemburgut në Paris paraqitet vepra për kishën e Shën Thanasit në Voskopojë dhe veprat e saj murale të cilësuara kryevepra ballkanike të artit postbizantin   Fshati i vogël i Shqipërisë së Juglindjes, Voskopoja, dikur qyteti më i rëndësishëm i Ballkanit, prej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.081Z

BE Mbeshtetje Ballkanit

Nje tjeter sinjal mbeshtetjeje per Ballkanin Perendimor vjen nga Bashkimi Europian madje me projekte dhe mbeshtetje konkrete financiare qe arrijne miliarda euro Deklarata vjen pas mbledhjes se Ministrave te Jashtem te Unionit si dhe krye diplomateve te rajonit tone te zhvilluar ne Selanik te Greqise

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama