Rezultate te kerkimit per termin: +Ballsh

Meta: total 1000 / total_found 2476 / time 0.001 / keyword[0] ballsh / docs[0] 2476 / hits[0] 3808 /
ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!
  • 2019-04-08

ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!

Problemet për naftëtarët e kompanisë ARMO duket se nuk mbarojnë kurrë. Prej disa muajsh, puna në uzinën e Ballshit dhe në rafinerinë e Fierit vijon e pandërprerë dhe protestat e naftëtarëve duket se janë lënë pas, por, problemet e vjetra kanë mbetur ende pa zgjidhje. Rreth 1 mijë

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët
  • 2019-03-22

Babalja, Vasili: Rama i nxiu faqen Shqipërisë, i kapur nga kriminelët

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook ka hedhur një sërë akuzash në drejtim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me audiopërgjimet e Babales. Sipas Vasilit, Rama ka qepur gojën se as i dënon dot kriminelet, as flet dot për ta dhe as

Gurë kokës efektivit të FNSH, arrestohet punonjësi i Bashkisë Mallakstër
  • 2019-03-10

Gurë kokës efektivit të FNSH, arrestohet punonjësi i Bashkisë Mallakstër

Një punonjës i Bashkisë së Mallakastrës është arrestuar nga policia, pasi u bë protagonist i protestës së djeshme të opozitës në Fier, ku u tentua të bllokohej kryeministri Edi Rama. Mësohet se i arrestuari ka goditur efektivin e FNSH-së, Aranit Karemani me gur në kokë gjatë prote

No Pic available
  • 2019-03-08

Autoriteti i Konkurrencës: Bankers Petroleum, pozitë dominuese në tregun e naftës

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara në sitin e kompanisë Albpetrol, mësohet se janë disa kompani që operojnë në fushën e prodhimit apo gjetjen e vendburimeve të reja të naftës. Në zonën Patos-Marinëz operon kompania Bankers Petroleum Albania Ltd, nëpërmjet Degës së saj në S

No Pic available
  • 2019-02-25

I biri vrau gruan dhe kunatën, i ati kërcënon gazetarët: Mos filmoni se ua theva në kokë! (Video)

Babai i vrasësit të gruas së tij dhe kunatës, motrës 18-vjeçare të bashkëshortes është treguar i dhunshëm dhe kërcënues ndaj gazetarëve. Në seancën e mbajtur sot në Gjykatën e Fierit, babai i Gazment Mustës, 34 vjeç ka kërcënuar gazetarët dhe ka dashur tu thyejë atij kamerat

Basha thirrje banorëve të Ballshit: Ejani në Tiranë më 16 shkurt, ti japim fund
  • 2019-02-02

Basha thirrje banorëve të Ballshit: Ejani në Tiranë më 16 shkurt, ti japim fund

Kryedemokrati Lulzim Basha ka nisur takimet me qytetarët në Ballsh për protestën e 16 shkurtit. Gjatë bisedave me qytetarët, Basha u shpreh se rrugët politike kanë mbaruar, ndërsa i ftoi që të marrin në dorë fatet e tyre. Unë e kam ndjekur problemin e naftëtarëve që në fillim. Ne

Nga Ilia Kareli te Alket Rizai, histori vrasjesh e arratisjesh në burgjet greke
  • 2019-01-27

Nga Ilia Kareli te Alket Rizai, histori vrasjesh e arratisjesh në burgjet greke

Shqiptarë të vrarë në burgje, të dhunuar, të poshtëruar, të arratisur, janë një histori e zakonshme tashmë në sistemin penitenciar të Greqisë. Ky i sotmi, me vdekjen e 33-vjeçarit në Koridhalos në rrethana të dyshimta, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është rasti i tret