Rezultate te kerkimit per termin: +Ballshit

Meta: total 1000 / total_found 1183 / time 0.001 / keyword[0] ballshit / docs[0] 1183 / hits[0] 1847 /
Industria në faliment, nxirren në ankand uzinat
  • 2016-04-01

Industria në faliment, nxirren në ankand uzinat

Kurum dhe ARMO, bankat në garë për kreditë e pakthyera Falimenti i industrisë vë në lëvizje bankat kreditore që po kërkojnë njëra pas tjetrës sekuestrimin e uzinave. Pas kërkesës në gjykatë të kompanisë së çelikut Kurum për të shpallur falimentin, një tjetër bankë zë radh

Albpetrol merr në ruajtje rafinerinë e Ballshit të ARMO, do e nxjerrë në ankand
  • 2016-03-31

Albpetrol merr në ruajtje rafinerinë e Ballshit të ARMO, do e nxjerrë në ankand

Detyrimet 50 milionë euro ndaj Albpetrol: Pas vlerësimit ARMO do të dalë në ankand dhe në rast se nuk arrin të shitet pas procedurave të përcaktuara me ligj, atëherë do ti kalojë Albpetrol. Kompania shtetërore e naftës Albpetrol ka marrë në ruajtje një nga rafinerinë ARMO-s, at

Albpetrol merr në ruajtje rafinerinë e Ballshit deri në ankand
  • 2016-03-31

Albpetrol merr në ruajtje rafinerinë e Ballshit deri në ankand

Detyrimet 50 milionë euro ndaj "Albpetrol": Pas vlerësimit "ARMO" do të dalë në ankand dhe në rast se nuk arrin të shitet pas procedurave të përcaktuara me ligj, atëherë do t'i kalojë "Albpetrol"-it. Kompania shtetërore e naftës "Albpetrol" ka marrë në ruajtje një nga rafinerinë "

No Pic available
  • 2016-03-23

Naftëtarët në protestë, i vënë drynin uzinës: Shteti të na paguajë

Dhjetëra punëtorë të uzinës së përpunimit të thellë të naftës kanë protestuar sërish për pagat e prapambetura, që thonë se nuk i marrin prej 8 muajsh. Protestuesit kanë denoncuar dhe mundësinë e vjedhjes së naftës bruto që sipas tyre mund të hollohet dhe hidhet në treg si naf

Të falimentuarit: ARMO e Kurum, miliarda kredi e detyrime
  • 2016-03-22

Të falimentuarit: ARMO e Kurum, miliarda kredi e detyrime

Miliarda pasuri dalin në ankande për kacidhe, ndërsa dy prej kompanive më të mëdha private në vend shpallën falimentin dhe borxhe e kredi në qindra milionë euro. ARMO dhe Kurum, vetëm një pjesë e vogël e grupit prej 7 kompanish që pritet të falimentojnë. Banka e Shqipërisë ende n

Edhe Tirana Bank sekuestron ARMO-n, kreditorin më të madh të keq në Shqipëri
  • 2016-03-08

Edhe Tirana Bank sekuestron ARMO-n, kreditorin më të madh të keq në Shqipëri

Pas Raiffeisen Bank e Albpetrol edhe Tirana Bank është vënë në radhë për të mbledhur borxhet nga kreditori më i madh më i keq në Shqipëri, ARMO. Në 3 mars, Zyra Përmbarimore Private "TDR Group" i është drejtuar QKR-së, ku, me kërkesë të kreditorit Banka e Tiranës, ka urdhëruar

No Pic available
  • 2016-03-04

Brenda 15 marsit pritet të zgjidhet problemi i pagesave

Naftëtarët e Ballshit presin zgjidhje të kërkesave të tyre brenda 15 marsit. Ata thonë se në një takim me përfaqësues të qeverisë, u është premtuar se shumë shpejt do të rivihet në punë uzina e përpunimit të thellë të naftës dhe do të marrin pagesat e prapambetura. Në takimi