Rezultate te kerkimit per termin: +Ballshit

Meta: total 1000 / total_found 1349 / time 0.000 / keyword[0] ballshit / docs[0] 1349 / hits[0] 2112 /
ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!
  • 2019-04-08

ARMO arkëton miliarda, kush i mban peng pagat e naftëtarëve?!

Problemet për naftëtarët e kompanisë ARMO duket se nuk mbarojnë kurrë. Prej disa muajsh, puna në uzinën e Ballshit dhe në rafinerinë e Fierit vijon e pandërprerë dhe protestat e naftëtarëve duket se janë lënë pas, por, problemet e vjetra kanë mbetur ende pa zgjidhje. Rreth 1 mijë

Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës në Fier
  • 2019-03-29

Zjarr masiv në pyjet e Darëzezës në Fier

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në zonën e pyllëzuar në Darëzezë të Fierit. Flakët, të cilat raportohet të shkojnë deri në 30 metra lartësi, deri tani kanë djegur 15 hektarë pisha e shkurre, ndërsa pranë vatrës së zjarrit ka edhe lokale dhe biznese të shumta. Forcat zj

No Pic available
  • 2019-02-12

Ku po shkon shoqëria shqiptare? 6 gra të vrara në 40 ditë

Alket Arapaj dhe bashkëshortja e vrarë Numri i grave të vrara po rritet në mënyrë të frikshme dhe po kaq i frikshëm është fakti që nuk ka një reagim nga shoqëria në lidhje me këto tragjedi. Sot, një tjetër grua, nënë e një vajze të mitur u vra në mënyrë mizore nga bashkëshor

Basha thirrje banorëve të Ballshit: Ejani në Tiranë më 16 shkurt, ti japim fund
  • 2019-02-02

Basha thirrje banorëve të Ballshit: Ejani në Tiranë më 16 shkurt, ti japim fund

Kryedemokrati Lulzim Basha ka nisur takimet me qytetarët në Ballsh për protestën e 16 shkurtit. Gjatë bisedave me qytetarët, Basha u shpreh se rrugët politike kanë mbaruar, ndërsa i ftoi që të marrin në dorë fatet e tyre. Unë e kam ndjekur problemin e naftëtarëve që në fillim. Ne

Top Story risjell Masakrën e Visokës. Mbetën të vrarë 3 efektivë policie
  • 2019-01-24

Top Story risjell Masakrën e Visokës. Mbetën të vrarë 3 efektivë policie

Në 18 Dhjetor të vitit 1997, në Mallakastër mbahet mend një prej masakrave më të rënda ndaj policisë. 3 efektivë do të vriteshin dhe 1 tjetër do të plagosej rëndë. Sot, kjo mbahet mend si Masakra e Visokës, por Top Story do ta risjellë edhe njëherë në vëmendje të publikut, kët

Punonjësit e uzinës së Ballshit dalin sërish në protestë
  • 2019-01-05

Punonjësit e uzinës së Ballshit dalin sërish në protestë

Thuajse 1000 punonjës të Uzinës së Përpunimit të Naftës në Ballsh kanë nisur sot protestën e paralajmëruar. Prej ditës së premte, Uzina e Përpunimit të Naftës në Ballsh ka ndalur punën në përpunimin e naftës bruto. Sot punonjësit janë pa punë, pasi ka ndalur uzina, e cila nuk

Sndalen lojërat e fatit, në Ballsh i riu arrestohet për tavolinë pokeri
  • 2019-01-04

Sndalen lojërat e fatit, në Ballsh i riu arrestohet për tavolinë pokeri

Një 26-vjeçar nga Ballshi është proceduar penalisht nga policia, pasi ka shkelur ligjin për lojërat e fatit që hyri në fuqi më datë 1 janar, duke vazhduar punën në subjektin e vetë, të regjistruar si pikë bastesh. U procedua penalisht shtetasi K.M, 26 vjeç, banues në Ballsh, për ve