Rezultate te kerkimit per termin: +Balluku

Meta: total 402 / total_found 402 / time 0.000 / keyword[0] balluku / docs[0] 402 / hits[0] 702 /
No Pic available
  • 2017-04-16

EMRAT/ Ja kandidatët e mundshëm të Edi Ramës për deputetë

29 prilli është data e fundit kur partitë politike do të duhet të dorëzojnë listat shumëemërore të kandidatëve për deputetë sipas qarqeve. Kur kanë ngelur jo më shumë se dy javë nga ajo datë, në selinë e Partisë Socialiste janë projektuar emrat kryesorë se kush do të drejtoj

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë
  • 2016-12-29

Dashuria për Enverin? Dikur shqiptarët donin lirinë, sot vetëm bukë e punë

Pas sondazhit të OSBE-së sipas të cilit pothuaj gjysma e shqiptarëve duan Enver Hoxhën, prof. Sami Repishti, në një intervistë për GSH thotë se masa popullore e pazhvilluar ka nevojë për një prind që kujdeset; ky prind ofron sigurimin e rendit publik me dhunë dhe punësimin e njer

Alfred Moisiu: Si e kam njohur Mehmet Shehun
  • 2016-12-20

Alfred Moisiu: Si e kam njohur Mehmet Shehun

Ish-presidenti Alfred Moisiu, që ka punuar për rreth shtatë vjet me Mehmet Shehun në Ministrinë e Mbrojtjes, rrëfehet në një intervistë për gazetën Dita, se si e ka njohur këtë të fundit. Zoti President, ju e kini njohur nga afër Mehmet Shehun dhe kini punuar me të. Çfarë kujt

Si më dogji Partizani studimet dhe më hoqën me urdhër të Beqir Ballukut
  • 2016-11-25

Si më dogji Partizani studimet dhe më hoqën me urdhër të Beqir Ballukut

Ne ndeshjen Luftëtari-Partizani 1-1, zhvilluar më 5 nëntor, në tribunën VIP të stadiumit të rikonstruktuar ra në sy prania e Theodhor Kallucit, që të gjithë i flasin shkurtimisht Dhori. Ishte aty, jo thjesht si një legjendë e futbollit gjirokastrit, por si një ish-lojtar i Partizan

Përgjimi i Sigurimit/ Çfarë tha Ngjela, Lubonja, Ziçishti e Fiqerete Shehu për vdekjen e Enverit
  • 2016-11-21

Përgjimi i Sigurimit/ Çfarë tha Ngjela, Lubonja, Ziçishti e Fiqerete Shehu për vdekjen e Enverit

Si u përgjuan të burgosurit politikë dhe armiqtë e klasës pas vdekjes së diktatorit në prill të vitit 1985. Dokumente të shumta të Sigurimit të Shtetit pasqyrojnë mënyrën se si u prit vdekja e diktatorit në burgjet komuniste, por edhe jashtë tyre, atje ku ishin ata që quheshin a

Përgjimi i Sigurimit/ Çfarë thanë Ngjela, Lubonja, Ziçishti e Fiqerete Shehu për vdekjen e Enverit
  • 2016-11-20

Përgjimi i Sigurimit/ Çfarë thanë Ngjela, Lubonja, Ziçishti e Fiqerete Shehu për vdekjen e Enverit

Si u përgjuan të burgosurit politikë dhe armiqtë e klasës pas vdekjes së diktatorit në prill të vitit 1985. Dokumente të shumta të Sigurimit të Shtetit pasqyrojnë mënyrën se si u prit vdekja e diktatorit në burgjet komuniste, por edhe jashtë tyre, atje ku ishin ata që quheshin armiq

No Pic available
  • 2016-08-30

Si u zhduk skulptura e heroit kombëtar Myslym Keta nga diktatura

Nga Drini Pilkati Sapo kisha bërë një shkrim përkujtimor në gazetën Tirana Observer, mbi 50-vjetorin e vrasjes së dajës tim të paharruar, Heroit Kombëtar Myslym Keta. Siç është e zakonshme, çdo artikull diltë edhe online, por me që kryeredaktorin e kësaj gazetë, zotin Altin Sinanin