Rezultate te kerkimit per termin: +Ballukut

Meta: total 144 / total_found 144 / time 0.000 / keyword[0] ballukut / docs[0] 144 / hits[0] 251 /
Alfred Moisiu: Si e kam njohur Mehmet Shehun
  • 2016-12-20

Alfred Moisiu: Si e kam njohur Mehmet Shehun

Ish-presidenti Alfred Moisiu, që ka punuar për rreth shtatë vjet me Mehmet Shehun në Ministrinë e Mbrojtjes, rrëfehet në një intervistë për gazetën Dita, se si e ka njohur këtë të fundit. Zoti President, ju e kini njohur nga afër Mehmet Shehun dhe kini punuar me të. Çfarë kujt

Si më dogji Partizani studimet dhe më hoqën me urdhër të Beqir Ballukut
  • 2016-11-25

Si më dogji Partizani studimet dhe më hoqën me urdhër të Beqir Ballukut

Ne ndeshjen Luftëtari-Partizani 1-1, zhvilluar më 5 nëntor, në tribunën VIP të stadiumit të rikonstruktuar ra në sy prania e Theodhor Kallucit, që të gjithë i flasin shkurtimisht Dhori. Ishte aty, jo thjesht si një legjendë e futbollit gjirokastrit, por si një ish-lojtar i Partizan

Arratisja e Himarës/ Enveri: Të bukur anëtarë partie paskemi pasur në gjirin tonë! (PJESA IX)
  • 2016-08-27

Arratisja e Himarës/ Enveri: Të bukur anëtarë partie paskemi pasur në gjirin tonë! (PJESA IX)

Arratisja e familjes Malo në gushtin e vitit '71, nga bregu i Himarës, është mësuar në Tiranë, kur anija "De Rada" po i afrohej portit të Korfuzit. "Ikën! Ishin shumë! S'kishim mundësi t'i kthenim!". Të dhënat e para të kapitenit të katerit silurues, që ndoqi atë hap pas hapi deris

Speciale/ Rragami-Bizi-Zhega, trioja shkodrane që mrekulloi shqiptarët
  • 2016-07-11

Speciale/ Rragami-Bizi-Zhega, trioja shkodrane që mrekulloi shqiptarët

Rragami-Bizi-Zhega! Më shumë se një legjendë është rrëfimi për treshen spektakolare dhe të famshme të futbollit shkodran e atij shqiptar. Një karrierë e filluar me Vllazninë, pastaj transferimi te Partizani e Dinamo dhe sërish te klubi mëmë kur do të bashkohen për t'i dhënë a

Zbulohet ditari sekret i Enver Hoxhës: Ismail Kadare, një poet korbash, borgjez
  • 2016-05-06

Zbulohet ditari sekret i Enver Hoxhës: Ismail Kadare, një poet korbash, borgjez

Shënimet e Enver Hoxhës në ditarin e tij personal të datës 20 tetor 1975, të cilat janë pjesë e librit Kadare në dokumentet e Pallatit të Ëndrrave, të Dashnor Kaloçit të botuar nga UET Press, në të cilat ai ka shpërthyer i egërsuar ndaj Ramiz Alisë, i cili kishte pëlqyer poezi

No Pic available
  • 2016-04-09

Berisha: Pikëpyetjet e mia për rrëzimin e helikopterit

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon të merret me rrëzimin e helikopterit në Liqenin e Shkodrës. Duke postuar disa mesazhe të atyre që i quan qytetarët dixhitalë, Berisha jep të dhëna të tjera bi helikopterin e rene ne liqenin e Shkodres dhe vdekjen e dy piloteve te tij: Sipas Berishës,

Berisha: Dyshimet e mia për rrëzimin e helikopterit
  • 2016-04-09

Berisha: Dyshimet e mia për rrëzimin e helikopterit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar një status në Facebook ku rendit disa pikëpyetje mbi rrëzimin e helikopterit në Shkodër. Sipas Berishës, mësohet se helikopteri nuk ka komunikuar me "Alb Kontrollin" dhe se sipas rregullit duhej të komunikonte. Shkak i mundshëm i rrëzimit të tij