Rezultate te kerkimit per termin: +Ballukut

Meta: total 155 / total_found 155 / time 0.000 / keyword[0] ballukut / docs[0] 155 / hits[0] 266 /
Grabitja hapi Kutinë e Pandorës, shpërthen Balluku: Kinezët dinë vetëm të hapin parkingje!
  • 2019-04-11

Grabitja hapi Kutinë e Pandorës, shpërthen Balluku: Kinezët dinë vetëm të hapin parkingje!

Pas zbarkimit të djeshëm të Forcave të Armatosura, që morën kontrollin e aeroportit Nënë Tereza, ditën e sotme në Rinas ka zbarkuar ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, e cila sërish ka vijuar me fjalët e ashpra në drejtim të koncesionarit të TIA-s. Grabitja e 10 milionë eu

No Pic available
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas/ A do të jetë i biri ish-deputetit të PS kurbani i Ballukut?

Grabitja e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit ka ngritur në këmbë shtetin dhe pavarësisht se kryeministri Edi Rama, dhe ministrat Sandër Lleshaj e Belinda Balluku janë kujdesur që tia faturojnë përgjegjësinë të gjithën koncesionarit, pritet që të ketë koka turku edhe nga agj

Koha e kinezëve mbaroi, Balluku: Përdhosën portën hyrëse të Shqipërisë!
  • 2019-04-11

Koha e kinezëve mbaroi, Balluku: Përdhosën portën hyrëse të Shqipërisë!

Ka qenë e ashpër ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku nga Rinasi ku ia ka faturuar të gjithë përgjegjësinë për grabitjen në Rinas, koncesionarit kinez të TIA-s, për të cilët tha se dinë vetëm të hapin parkingje. Sipas Ballukut, të ardhurat dhe taksa për pasagjerë prej 3 e

Grabitja/ Gazetari  Ballukut: Drejtuesit e Aviacionit Civil me të shkuar kriminale (EMRAT)
  • 2019-04-10

Grabitja/ Gazetari Ballukut: Drejtuesit e Aviacionit Civil me të shkuar kriminale (EMRAT)

Pas grabitjes së 10 milion eurove nga pista e Rinasit, me një skenar hollivudian nga banda me organizator të dyshuar Admir Murataj, faji dhe përgjegjësia kanë rënduar edhe mbi sigurinë e Autoritetit të Aviacionit Civil. Për këtë grabitje, gazetari Flamur Vezaj ka reaguar duke i dërguar

TEC-i me gaz në Korçë, Klosi i prerë: Ska shanse të ndërtohet!
  • 2019-03-10

TEC-i me gaz në Korçë, Klosi i prerë: Ska shanse të ndërtohet!

Çështja e ndërtimit të TEC-it në qytetin e Korçës ka shqetësuar banorët e zonës dhe kryetari i Bashkisë, Sotiraq Filo nëpërmjet një letre zyrtare i kërkoi mosaprovimin e projektit dy ministrave të qeverisë Rama. Në letrën drejtuar Blendi Klosit dhe Belinda Ballukut, Filo kërkon r

Dora e hekurt e Ballukut prek edhe Albpetrol, shkarkohet drejtori (EMRI)
  • 2019-03-06

Dora e hekurt e Ballukut prek edhe Albpetrol, shkarkohet drejtori (EMRI)

Kastriot Bejtaj Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku e nisi me dorë të hekurt detyrën e re që i besoi kryeministri Edi Rama duke çmontuar në vetëm pak kohë klanin Gjiknuri në institucionin që drejton. Ajo shkarkoi disa drejtorë të rëndësishëm, ku i pari në listë ishte kreu

Ja kush e zëvendëson Etleva Kondin, drejtoreshën që firmosi dhjetëra HEC-e
  • 2019-02-06

Ja kush e zëvendëson Etleva Kondin, drejtoreshën që firmosi dhjetëra HEC-e

Angazhimi i Belinda Ballukut për të fshirë klanin Gjiknuri në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë çoi dje në shkarkimin e drejtoreshës së Drejtorisë së Partneritetit Publik Privat në këtë ministri. Etleva Kondi, e cila njihet si drejtoresha që firmosi për dhjetëra HEC-e, u