Rezultate te kerkimit per termin: +Baltimores

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.636Z

Rimëmkëmbja e Baltimores pas trazirave

Qyteti Baltimore në Meriland miratoi një fond prej 6.4 milionë dollarësh për të mbyllur një çështje gjyqësore me familjen e Freddie Gray-t. Vdekja e tij, ndërsa po transportohej me furgonin e policisë, nxiti protesta të dhunshme dhe trazira në qytet, si dhe një debat mbarëkombëtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.369Z

Vrasja e Freddie Gray Prokurorja e Baltimores Padi penale per 6 police

0 brbr brbrProkuroria e Baltimores do te ngreje padi penale ndaj 6 policeve te perfshire ne ceshtjen e vdekjes ne rrethana misterioze te Freddie Graybrbr brbrSipas prokurores Marilyn Mosby arrestimi i tij me 12 prill rezulton te kete qene i jashteligjshembrbr brbrBicaku qe mbante ne dore 25-vjecari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.339Z

Felps thyen rekordin ne 100 metra flutur

Majkell Felps rikthehet duke thyer rekordin ne garen e 100 metrave flutur.I mbiquajtur peshkaqeni i Baltimores, notari amerikan do te kerkoje rekorde te tjera pikerisht ne bterorin e Romes qe do te zhvillohet se shpejti.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.312Z

Baltimorë, përfundojnë hetimet për rastin Gray

Policia në qytetin lindor amerikan të Baltimores sot përfundoi hetimet rreth vdekjes së një të riu afrikano-amerikan, ndërkohë që ai po mbahej në paraburgim nga policia, një incident që nxiti trazira në fillim të kësaj jave. Ata i dorëzuan raportin prokurorëve të cilët tani do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.381Z

eshtja Gray avokati i 6 policeve hedh poshte akuzen

0 brbr brbrAvokati mbrojtes i 6 policeve te akuzuar per vrasjen e 25 8211 vjecarit me ngjyre Freddie Gray hodhi poshte akuzat e prokurorise se Baltimores ndaj klienteve te tij Michael Davey tha se policen nuk kishin kryer shkelje ne arrestimin e Grayt ndersa akuzoi prokuroren Mosbi per gjykim skand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.715Z

SHBA te shtena ne nje spital ne Baltimora

Te shtena me arme zjarri ne Johns Hopkins Hospital te Baltimores. Nje mjek eshte plagosur nga nje person i armatosur qe me pas eshte arrestuar nga policia.Spitali eshte evakuuar pas te shtenave.Sipas mediave lokale mjeku i goditur eshte ne gjendje kritike per jeten.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.859Z

Konferenca per bashkepunimin ekonomik te Ballkanit Perendimor perfaqesuesja e Kosoves Mimoza Kusari Lila

Keto dite ketu ne Shtetet e Bashkuara u zhvillua konferenca per bashkepunimin ekonomik te Ballkanit Perendimor. Ne konferencen e Baltimores Kosova u perfaqesua nga zv/kryeministrja dhe ministrja e tregetise dhe industrise zonja Mimoza Kusari Lila e cila ishte e ftuar ne emisionin tone Ditari.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama