Rezultate te kerkimit per termin: +Bamir +Topi

Meta: total 1000 / total_found 22235 / time 0.013 / keyword[0] bamir / docs[0] 27042 / hits[0] 36802 / keyword[1] topi / docs[1] 35251 / hits[1] 91873 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha tregon ku e renditi Kreshnik Spahinë, Bëra gabim me Lefter Maliqin

Renditja e 17-te ne listen e kandidateve te PD-se per qarkun e Tiranes nuk e ka kënaqur Kreshnik Spahinë kreun e AK-së, i cili deklaroi dorëheqjen menjehere pasi u mësua lista e kandidatëve të PD-së  Kryetari i PD-se Lulzim Basha tregon per here të parë se ku e kishte renditur kreun e

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha tregon ku e renditi Kreshnik Spahinë: Bëra gabim me Lefter Maliqin

Renditja e 17-te ne listen e kandidateve te PD-se per qarkun e Tiranes nuk e ka kënaqur Kreshnik Spahinë kreun e AK-së, i cili deklaroi dorëheqjen menjehere pasi u mësua lista e kandidatëve të PD-së  Kryetari i PD-se Lulzim Basha tregon per here të parë se ku e kishte renditur kreun e

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

No Pic available
  • 2017-06-15

Topi nga Korça vë në pikëpyetje marrëveshjen Rama-Basha

Kryetari i FRD, Bamir Topi gjatë një takimi me mbështetës në Korcë ka vënë në pikëpyetje rezultatin e marrëveshjes Rama-Basha. Sipas tij fakti që palët nuk kanë rënë dakord për të ndryshuar kodin zgjedhor ka shumë kuptim. Topi: Fakti që janë mbledhur në orët e vona, kanë shum

No Pic available
  • 2017-06-06

Topi: Ditën e zgjedhjeve instalohet korrupsioni politik

Kryetari i Frymës së re Demokratike Bamir Topi ka çelur fushatën në qytetin e Elbasanit. Në fjalën drejtuar mbështetësve, ai tha se me marrëveshjen Rama-Basha në Shqipëri po instalohet korrupsioni politik dhe vjedhja e votës. Ai ironizoi me fushatën e dy partive duke theksuar se po bë

No Pic available
  • 2017-05-29

Rënia nga kategoria, Topi: Tirana u asgjësua nga politika, duhet ta shpëtojnë tiranasit

Ish-presidenti i Republikës, Bamir Topi ka komentuar rënien nga kategoria superiore të skuadrës së tij së tij të zemrës, Tiranës. Për Topin, kjo ngjarje është asgjësimi i Tiranës nga politika, pa përjashtuar keqmenaxhimin e klubit nga presidenti Refik Halili. Duke folur në emisionin

No Pic available
  • 2017-05-29

Topi akuzon Bashën e Ramën për dyfytyrësi: Duan pushtet në tavolinë

Fryma e Re Demokratike ka hapur fushatën elektorale. Në fjalën e tij, kreu i kësaj force politike ka sulmuar mazhorancën dhe opozitën për dyfytyrësi, pasi nga njëra anë kërkojnë drejtësi dhe nga ana tjetër kërkojnë pushtet në tavolinë. Duke u ndalur të Partia Demokratike dhe te li