Rezultate te kerkimit per termin: +Bamk

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] bamk / docs[0] 8 / hits[0] 22 /
No Pic available
  • 2017-07-31

Artan Fuga: 11 hamendje, çfarë bëjnë në këtë zheg ministrat teknikë!

Akademiku Artan Fuga ka renditur 11 hamendje se çfarë mund të jenë duke bërë në këtë zheg ministrat teknikë në qeverinë Rama. Nga Artan Fuga: 11 hamendje: çfarë bëjnë në këtë zheg ministrat teknikë! Ministrat teknikë po shkruajnë raportet për shkeljet e administratës në zgje

Tjetri në krijimtarinë e Agollit
  • 2016-09-04

Tjetri në krijimtarinë e Agollit

Anila Mullahi Në periudhën para viteve 90, në kontekstin e një tradite të fortë të letërsisë së realizmit socialist, në qendër të veprave letrare vendoseshin heronjtë pozitivë, ata që krijoheshin sipas një modeli standard. Ata zhvilloheshin në vijë lineare dhe shpesh jo në përpu

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit
  • 2016-01-04

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit

Retrospektivë Gazeta "Drita" 1972 EMERTIMI "VJERSHE" Letër e Bamkë Çomagës drejtuar Hyskë Borobojkës, ku shprehet dëshira për të shkruar vjersha liriko-satirike dhe për t'i botuar ato në të hyrë Viti i Ri Të pata shkruar një letër në atë muaj, kur ishte dita më e gjatë

Shano: Për çfarë ka nevojë PD që të forcojë identitetin e saj
  • 2015-09-19

Shano: Për çfarë ka nevojë PD që të forcojë identitetin e saj

Koordinatori kombëtar në PD, Dritan Shano flet për çështjen më të debatueshme të politikës; dekriminalizimin, masat kundër-evazion të qeverisë, klimën në opozitë, si po "qeveris" Basha në krye të partisë, a ka ai ekip të besueshëm për të qeverisur nesër dhe çfarë duhet të

Sulmi mbi Topin dhe inkuizioni ne Partine e Berishes
  • 2014-01-30

Sulmi mbi Topin dhe inkuizioni ne Partine e Berishes

ANDREA STEFANI - "Historia e Bamkës, nga Specialist i Ndërzimit te Spiun i Sigurimit” ishte titulli i një artikulli të publikuar me germa të mëdha në numrin e djeshëm të gazetës “RD”. Nga fotoja që e bashkëshoq&e

SULMI MBI TOPIN DHE INKUIZICIONI NË PARTINË E BERISHËS
  • 2014-01-30

SULMI MBI TOPIN DHE INKUIZICIONI NË PARTINË E BERISHËS

ANDREA STEFANI Historia e Bamkës, nga Specialist i Ndërzimit te Spiun i Sigurimit ishte titulli i një artikulli të publikuar me germa të mëdha në numrin e djeshëm të gazetës RD. Nga fotoja që e bashkëshoqëronte, kuptohej se sulmi mbi armikun e partisë dhe udhëheqësit të lavdishëm S

Sulmi mbi Topin dhe inkuizicioni ne Partine e Berishes
  • 2014-01-30

Sulmi mbi Topin dhe inkuizicioni ne Partine e Berishes

ANDREA STEFANI - "Historia e Bamkës, nga Specialist i Ndërzimit te Spiun i Sigurimit” ishte titulli i një artikulli të publikuar me germa të mëdha në numrin e djeshëm të gazetës “RD”. Nga fotoja që e bashkëshoq&e