Rezultate te kerkimit per termin: +Ban +Ki +Moon

Meta: total 1000 / total_found 3186 / time 0.002 / keyword[0] ban / docs[0] 5555 / hits[0] 9870 / keyword[1] moon / docs[1] 3548 / hits[1] 5914 /
No Pic available
  • 2017-02-26

Këshilli i Sigurimit të OKB-së diskuton Haradinaj dhe Demarkacionin

Përkushtimi i Serbisë dhe Kosovës për përparimin e dialogut është i dobët dhe humbja e momentumit rrit rrezikun që në procesin e normalizimit të ketë ngecje.Kjo vlerësohet në raportin e ri të sekretarit të përgjithshëm të OKB-së për Kosovën, duke u bërë thirrje liderëve të

Skandali korrupsioni ne Korene e Jugut kerkohet arrestimi i shefit te Samsung
  • 2017-01-16

Skandali korrupsioni ne Korene e Jugut kerkohet arrestimi i shefit te Samsung

p styletext-align justifyProkuroria Speciale e Korese se Jugut kerkoi arrestimin e liderit te grupit Samsung nen akuzat e dhenies se rryshfeteve me vlere miliona dollar mikes se Presidentites Park Geun-Hyebrbr p styletext-align justifyPasi moren ne pyetje per 22 ore me radhe shefi i grupit te Samsun

Një argëtim i rrezikshëm me tren për qëllime meskine
  • 2017-01-15

Një argëtim i rrezikshëm me tren për qëllime meskine

«Treni rus» me ikonografi kishtare dhe nacionaliste serbe.  Nga Enver Robelli Hashim Thaçi e di shumë mirë se si president nuk ka asnjë kompetencë të ftojë në zyrë as ministra, as shefa të policisë, as të jap ndonjë urdhër për veprim. Kjo është punë e qeverisë. Ata i përg

No Pic available
  • 2017-01-03

Guterres: Apel për paqe globale

Sekretari i ri i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres dëshiron të kthejë vitin 2017 në një vit të paqes. Në një apel të tij ai bën thirrje për paqe globale. “Le ta bëjmë vitin 2017 një vit, ku të gjithë ne të përpiqemi për të tejkaluar diferencat në qëndrimet tona

No Pic available
  • 2017-01-03

Guterres: Nuk mund të bëjë mrekulli në OKB

Sekretari i ri i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres, tha se nuk është mrekullibërës, por megjithatë ka paraqitur ambicje të mëdha: ai dëshiron ta ndryshoj këtë trupë globale dhe të arrijë që të 193 shtetet anëtare të bashkohen për zgjidhjen e problemeve të tm

No Pic available
  • 2017-01-01

Sekretari i ri i Përgjithshëm i OKB-së nis detyrën me një premtim për Botën

Sekretari i ri i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres filloi mandatin e kreut të organizatës ndërkombëtare sot, ndërsa mandati i paraardhësit të tij Ban Ki-moon u mbyll në mesnatë. Zoti Guterres, ish-kryeministër i Portugalisë dhe ish-Komisioner i Lartë për Refugjat

Kreu i ri i OKB, Guterres nis detyrën dhe bën thirrje për paqe
  • 2017-01-01

Kreu i ri i OKB, Guterres nis detyrën dhe bën thirrje për paqe

Sekretari i ri i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres filloi mandatin e kreut të organizatës ndërkombëtare sot, ndërsa mandati i paraardhësit të tij Ban Ki-moon u mbyll në mesnatë. Guterres, ish-kryeministër i Portugalisë dhe ish-Komisioner i Lartë për Refugjatët, u