Rezultate te kerkimit per termin: +Bananet

Meta: total 183 / total_found 183 / time 0.000 / keyword[0] bananet / docs[0] 183 / hits[0] 288 /
Shumë fibra dhe pak sheqer u shpëtojnë nga sëmundjet
  • 2017-04-11

Shumë fibra dhe pak sheqer u shpëtojnë nga sëmundjet

Ushqimet e pasura me fibra dhe pakësimi i ushqimeve të pasura me sheqer është një hap i rëndësishëm në shmangien e rrezikut të sëmundjeve. Frutat dhe perimet bëjnë mirë jo vetëm për humbjen e peshës, por edhe për luftimin e sëmundjeve. Në këtë mënyrë, ekspertët këshillojn

Si ndikon regjimi i përditshëm ushqimor në qarkullimin e gjakut
  • 2017-04-09

Si ndikon regjimi i përditshëm ushqimor në qarkullimin e gjakut

Një qarkullim i mirë i gjakut dhe enë të tonifikuara e elastike, që ndihmojnë në zvogëlimin ose eliminimin e mbajtjes së celulitit, varen edhe nga ushqyerja e mirë. Dieta jonë bazohet më tepër në konsumimin e makaronave, bukës, sheqernave të thjeshta, yndyrave të ngopura, që janë

No Pic available
  • 2017-03-27

Kokainë e fshehur në banane, dy të arrestuar

Policia spanjolle ka arrestuar dy persona pasi dyshohet se transportonin një sasi kokaine duke e fshehur në banana. Arrestimet u bënë të dielën pas një hetimi që ka filluar qysh prej muajit nëntor, kur agjentët e policisë zbuluan drogën në një ngarkesë me banana. Siç raportojnë medi

Ushqimet që i bëjnë mirë humorit tuaj
  • 2017-03-24

Ushqimet që i bëjnë mirë humorit tuaj

Dieta e shumëllojshme sjell shumë përfitime për organizmin tonë. Në çdo përbërës  ka disa elementë që në shpesh nuk i dimë ose dimë shumë pak. Ndër avantazhet e shumta që sjell një dietë e përshtatshme është e mirë edhe për mirëqenien e trurit. Por ka edhe disa produkte q

Nuk do ta hidhni me asnjehere lekuren e bananes pasi ta lexoni kete
  • 2016-11-17

Nuk do ta hidhni me asnjehere lekuren e bananes pasi ta lexoni kete

Transmetuar me 17112016 - 0055 Bananet jane nje nga frutat me te shendetshme tropikale te cilat permbajne tri sheqerna natyrore te shendetshme glukoze fruktoze dhe saharoze e shoqeruar me fibrabr br Ato japin menjehere sasi te shen

75 arsye pse Shqipëria është vend i bekuar nga Zoti
  • 2016-10-28

75 arsye pse Shqipëria është vend i bekuar nga Zoti

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë! Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë, Shqipëria ishte nën një prej regjimeve komuniste totalitare më shtyp

No Pic available
  • 2016-10-27

FOTOT/ Blogerja amerikane: 75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!

Nga Allison Green* Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë, Shqipëria ishte nën një prej regjimeve komuniste totalitare më shtypës në historinë edhe Koreja e Veriut ka më shumë