Rezultate te kerkimit per termin: +Bands

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] bands / docs[0] 37 / hits[0] 56 /
Kurorëzohet çifti në ditën pa makina
  • 2015-09-22

Kurorëzohet çifti në ditën pa makina

Ermiri dhe Ada zgjodhën 22 shtatorin, për të kurorëzuar martesën e tyre, në një ceremoni solemne sa edhe sportive në sheshin " Skënderbej", ndërsa kryetari i Bashkisë Veliaj celebroi martesën e çiftit, ku nuk munguan as fotot e tyre me kryebashkiakun dhe dëshmitarët, ndërsa në m

Festivali i Filmit Izraelit
  • 2015-05-11

Festivali i Filmit Izraelit

brbrKinematografia izraelite vjen ne Tirane Kete jave per kater dite rresht jane shfaqur kater filmat me te mire bashkekohor izraelite Ky eshte nje festival qe vjen ne kuader te afrimit te dy kulturave shte pritur mire qe diten e pare te festivalit Filmat jane shume te mire me te miret e kinematogra

No Pic available
  • 2014-06-05

“RockStock Festival” / 3 netë nën tingujet e muzikës “LIVE”

TIRANE-Do të nisë sot në sheshin “Nënë Tereza” rreth ores 20:00, Festivali më i madh i Rockut Shqiptar i quajtur “Rockstock Fest Tirana”. Ky festival i cili organizohet një herë në vit, do të zhvillohet (5-7 qershor dhe në

No Pic available
  • 2010-08-27

Almir Rrapo, menaxhues i organizatës

Zbulohet aktpadia e zyrs s FBI-s n Nju Jork pr ish-zyrtarin e MPJ-s Almir Rrapo merrte pjes edhe n menaxhimin e grupit kriminal t vllezrve Krasniqi. Kshtu deklarohet n dosjen e zyrs s Byros Federale t Investigimit n Nju Jork, nj kopje e s cils sht zbuluar nga gazeta “Shqip”. N dosje zbul

No Pic available
  • 2010-08-26

Ekstradohet në Serbi i dënuari për vrasjen e Kryeministrit Gjinxhiç

Pjestari i Klanit t Zemunit, Sretko Kalini, i fundmi i bands Kroacia ka ekstraduar tek autoritetet n Serbi, Sretko Kaliniin, i dnuar n munges nga drejtsia serbe me 30 vjet burgim pr pjesmarrje n vrasjen e ish-kryeministrit t Serbis, Zoran Gjingji. Ai u soll nga Kroacia n Beograd me nj avion t posam

No Pic available
  • 2010-08-26

Kallashnikovët tradhtuan bandën shqiptare që grabiste bankat greke

Greqi Policia tha se 27-vjeari shqiptar dyshohet t jet kreu i grupit kriminal Nuk do t ishte dekonspiruar aktiviteti kriminal i nj bande grabitsish, nse policia, gjat nj kontrolli n shtpin e nj 27-vjeari shqiptar, i cili banonte n Nea Filadelfia t Athins, nuk do t gjente nj arm t tipit kallashnikov

No Pic available
  • 2010-08-26

Zbardhen nëntë akuzat për Almir Rrapon

Zyra e FBI n Nju Jork publikon hetimet: Ai punonte si sekretar administrativ i zv.kryeministrit shqiptar Ish-sekretari i zvendskryeministrit t Shqipris akuzohet pr nnt vepra penale n Nju Jork t Shteteve t Bashkuara t Ameriks. Kshtu cilsohet n faqen zyrtare t zyrs lokale t FBI-s n Nju Jork, e cila k