Rezultate te kerkimit per termin: +Bangkok

Meta: total 492 / total_found 492 / time 0.000 / keyword[0] bangkok / docs[0] 492 / hits[0] 649 /
10 qytetet më me leverdi në botë për pushime
  • 2017-06-16

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime

Në Europë, Bukureshti është në vend të parë. Bangkoku është më i leverdishmi në Azi. Rio de Zhanejro kryeson në Amerikën Latine Bangkok Ku të shkoni me pushime? Një pyetje torturuese, para së gjithash për ata që duan të shkojnë jashtë. Një çështje që ka lidhje me bukurinë e

No Pic available
  • 2017-06-10

Foto të mbretit në Facebook, dënohet me 70 vite burg

Një burrë në Tajlandë është dënuar me 35 vite burg për postimet në Facebook që konsiderohen fyerje për familjen mbretërore. Dënimi është një nga më të ashprit të regjistruara ndonjëherë për një vepër të tillë. Burri i identifikuar si Vichai Thepwong, 34 vjeç, u deklarua fa

No Pic available
  • 2017-05-01

Tmerri në qiell të hapur, plagosen 27 persona

Të paktën 27 persona kanë mbetur të plagosur, shumica prej të cilëve rusë për shkak të një turbulence ajrore. Avioni Boeing 777 po udhëtonte nga Moska në drejtim të Bangkokut, ndërsa avaria ajrore ndodhi vetëm 40 minuta përpara se aeroplani të arrinte në destinacion. “Të gji

Kurrë nuk keni parë një fëmijë të tillë me këtë sindromë!
  • 2017-03-15

Kurrë nuk keni parë një fëmijë të tillë me këtë sindromë!

Këto janë fotot e një fëmije 10 muajshe, i verbër në syrin e djathtë, me një fytyrë të deformuar dhe me dy këmbët e ngjitura. Mjekët nuk janë në gjendje të përcaktojnë gjininë e bebes për shkak të formës së rrallë që vjen nga një sindromë e quajtur Mermaid, në të cilën

No Pic available
  • 2017-03-06

Zbuloni breshkën që hëngri 1000 monedha

Një breshkë është operuar pasi hëngri gati 1000 monedha në një det të Tajlandës. Turistët hidhnin monedha për fat në pellgun ku rrinte ajo në qytetin Sri Racha. Sipas grafive, duket se metali kishte mbetur në stomakun e saj dhe e ka plasur pjesën e brendshme të zhguallit të breshkë

Manovra fatale e turistit çiklist
  • 2017-02-27

Manovra fatale e turistit çiklist

Ky është momenti tronditës kur një motoçiklist fluturoi drejt vdekjes. Videoja pikëlluese tregon momentin kur turisti gjerman Christian Melzer, 39 vjeç, humbi kontrollin e motoçikletës së tij dhe fluturoi në anën tjetër të rrugës në një autostradë në Bangkok të Tailandës. Gjysm

Merr Lamborghini për tu dukur por ja çfarë i ndodh
  • 2017-02-15

Merr Lamborghini për tu dukur por ja çfarë i ndodh

Një i ri mori hua nga shoku i tij një makinë Lamborghini me vlerë 1 milionë dollarë. Ai e bërë këtë për tu dukur por ndodhi ajo që se priste. Djaloshi hipi në makinën tip Murcialago LP670-4 SuperVeloce pasi darkoi në një restorant me dy shokë në Bangkok të Tajlandës dhe me gazin