Rezultate te kerkimit per termin: +Bangkoku

Meta: total 59 / total_found 59 / time 0.000 / keyword[0] bangkoku / docs[0] 59 / hits[0] 67 /
10 qytetet më me leverdi në botë për pushime
  • 2017-06-16

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime

Në Europë, Bukureshti është në vend të parë. Bangkoku është më i leverdishmi në Azi. Rio de Zhanejro kryeson në Amerikën Latine Bangkok Ku të shkoni me pushime? Një pyetje torturuese, para së gjithash për ata që duan të shkojnë jashtë. Një çështje që ka lidhje me bukurinë e

Renditja, 10 qytetet më të vizituara në botë
  • 2017-01-27

Renditja, 10 qytetet më të vizituara në botë

Sipas të dhënave të Euromonitor International, Hong Kongu, Bangkoku dhe Londra  kryesojnë listën RENDITJA Hong Kong Bangkok Londra Singapori Parisi Makao Dubai Stambolli Nju Jork Kuala Lumpur Hong Kong Janë Hong Kongu, Bangkoku dhe Londra tre destinacionet më të tërheqëse dhe të kërkuar

No Pic available
  • 2016-10-06

Lista/ 20 qytetet më të vizituara në botë

Të matura nga numri i vizitorëve që kalojnë së paku një natë në një qytet të caktuar, studimi, i cili kryhet që prej shtatë vjetësh, parashikon se cilat qytete do të jenë më të vizituara gjatë vitit 2016. Nga rajoni i Azi-Paqësorit në Evropë, Lindje të Mesme apo Afrikë, këtu

Bangkoku spastron parkun nga hardhucat gjigante
  • 2016-09-20

Bangkoku spastron parkun nga hardhucat gjigante

Disa parqe kanë rosa, disa kanë mjelma. Parku Lumphini në Bangkok është i mbipopulluar me hardhuca gjigante. Popullsia e zvarranikëve në parkun tailandez disa prej të cilëve janë më të mëdhenj se 2 metra është rritur në 400, gjë që ka detyruar autoritet përkatëse të shqetësoh

No Pic available
  • 2016-08-18

FOTOT/ Nga Bangkoku, në Capri: Këto pamje do ju lënë pa frymë

Në këto kohë pushimesh, të gjithë përpiqen të gjejnë vende sa më të bukura dhe luksoze (kjo e fundit, për ata që kanë të ardhura të mjaftueshme, kuptohet). Dhe, beteja mes hoteleve për të siguruar pamje mahnitëse dhe luks, është bërë e egër. Më poshtë poi u sjellim disa p

Gjen të shoqin në shtrat me të dashurën, e nxjerr nga shtëpia komplet të zhveshur |VIDEO
  • 2016-08-10

Gjen të shoqin në shtrat me të dashurën, e nxjerr nga shtëpia komplet të zhveshur |VIDEO

Transmetuar më 10.08.2016 - 14:55 Kthehet në shtëpi dhe gjen të shoqin në shtrat me një vajzë 24- vjeçare dhe reagimi i saj është i papërmbajtur. Video që gjeni më poshtë vjen nga Bangkoku,

Destinacionet më të preferuara të janarit nëpër botë
  • 2016-01-13

Destinacionet më të preferuara të janarit nëpër botë

Pushimet – Dëshironi ta nisni vitin e ri me pushimet më fantastike që do tju bëjnë të harroni se në vendin tuaj është dimër? Këto janë destinacionet më të nxehta të muajit janar, të cilat do tju ndryshojnë jetën A nuk është kjo një periudhë fantastike për të sh