Rezultate te kerkimit per termin: +Bankn +Europiane

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] bankn / docs[0] 87 / hits[0] 105 / keyword[1] europiane / docs[1] 45833 / hits[1] 68698 /
No Pic available
  • 2010-08-26

Goldman Sachs kërkonte të shkatërronte Kinën

Botimi Libri bestseller i nj gazetari kinez pr prapaskenat e flliqura t kompanis s “Wall Street” “Goldman Sachs & Co” gzojn n Shtetet e Bashkuara t Ameriks reputacionin e nj banke me ndikim shum t madh n krijimin e krizs s fundit financiare n vend. Por, s fundi, kjo bank

No Pic available
  • 2010-07-17

Izraeli ndihmë Kosovës për anëtarësimin e saj tek BERZH

Ndihmesa pr kt shtj i sht konfirmuar Zvendskryeministrit dhe Ministrit t Punve t Jashtme, Ilir Meta nga homologun i tij izraelit, Avidgor Liebermann. Takimi mes dy ministrave t jashtm sht zhvilluar n mbledhjen informale t Kshillit Ministerial t OSBE-s n Kazakistan. “Duke u ndalur tek zhvilli

No Pic available
  • 2010-06-12

Ekspertët: Në 2011, Euro barazohet me Dollarin

Rimkmbja e ngadalt e ekonomis dhe problemet me defiitin e lart buxhetor n shum vende t eurozons, do t fundosin monedhn e prbashkt europiane deri n at pik sa t barazohet n kmbim me dollarin amerikan. Ekspertt thon se n 2011-n, nj euro do kmbehet me nj dollar. Paralajmrimi vjen nga Qendra pr Krkimet E

No Pic available
  • 2008-11-01

Kapja e shtetit & kapja e biznesit

N analizn q i bhet impaktit negativ t korrupsionit n ekonomin e nj vendi dhe sidomos n sfidat e tij t integrimit sht fenomeni i kapjes s shtetit - state capture. sht momenti kur korrupsioni n nivel t larta, dhe krimi i organizuar imponon politikat dhe vendimet e strukturave shtetrore n ccdo ni

No Pic available
  • 2008-11-01

Sa t sigurta jan parat tona?

N vern e vitit 1999, nj miku im do t m tregonte me sy t hapur sa dy filxhan se kishte arritur t deprtonte n rrjetin kompiuterik t nj banke turke. N at koh student n nj prej universiteteve turko-amerikane t Ankaras, miku im sbashku me nj shok t shkolls kishin arritur nga laboratori i tyre t futeshin