Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Botrore

Total: 82
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Stancionimi ekonomis botrore dhe Shqipria

Me analizn e numrit t kaluar:Varfria, krcnimi asimetrik dhe demokracia trajtuam krizn me t ciln po prballet bota.N vazhdim t saj do t trajtojm shkakun e ksaj krize, e cila sht rnia me shpejtsi e eknomis botrore. N vitet 2000 ekonomit e bots u rritn me nj shpejtsi t madhe.Por,n ekonomi t ndryshme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.241Z

Banka Botërore: Qeveria menaxhoi me efiçencë situatën

Banka Botrore e vlerson mjaft efient menaxhimin nga ana e qeveris t situats s emergjencs civile n zonat e prekura nga prmbytja n Qarkun e Shkodrs. Vlersimi u shpreh nga Zv.presidenti i Banks Botrore Z. Philippe Le Houreou, pas nj inspektimi n terren i shoqruar nga Ministri i Brendshm Z. Lulzim Basha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.556Z

BB, asistencë AMF-së për një mbikëqyrje financiare efektive

Autoriteti i Mbikqyrjes Financiare n bashkpunim me Bankn Botrore, zhvilluan n dy dit n Tiran aktivitetin “Drejt nj mbikqyrjeje efektive me fokus rrezikun n sigurime dhe prshtatja e kuadrit ligjor”. Kryetarja e AMF-s, znj. Elisabeta Gjoni, prezantoi punn en bashkpunim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.878Z

Nuamah: BB, konsultë me qeverinë për ndryshimin e destinacionit të fondeve

Banka Botrore ka ndrruar destinacionin e fondeve t projektit t toks, dukenj konsult m par me qeverin shqiptare. N fillim t muajit prill, BB ka zhvilluar nj takim me prfaqsues t qeveris, ku shti njohur fakti pr rialokimin e fondeve. Shefja e zyrs s Banks Botrore n Shqipri, Camile

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.214Z

BB, ndjesë qeverisë shqiptare për projektin e bregut të Jugut

Vizita n Tiran e zvends presidentit t Banks Botrore Rene Garsia Preval, ka sqaruar pozicionin e qeveris shqiptare lidhur me projektin pr menaximin e integruar t bregdetit. Zyrtari i lart i Banks Botrore pranoi hapur se ishte banka q gaboi dhe se qeveria shqiptare mbajti barrn e akuzave t pabazuara.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Berisha: BB vlersoi Shqiprin

Kryeministri Sali Berisha gjat mbledhjes s qeveris, ka prshndetur raportin e Banks Botrore Si t bsh biznes, i cili e rendit Shqiprin n vendin e dyt n bot, pr sa i prket prmbushjes s reformave q ka ndrmarr. Berisha u ndal n analizn q Banka Botrore, t ciln ai e konsideroi si institucioni m serioz i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Shqipëri - Bankë Botërore, strategji e re partneriteti për 5 vjet

BB: Shqipëria, ndër të paktat vende në Evropë, që ruajti nivele pozitive të rritjes në 2009-n Shqipria dhe Banka Botrore do t’i vendosin marrdhniet e tyre n t ardhmen nprmjet nj strategjie t re partneriteti. Pak dit m par, Bordi i Drejtorve t Grupit t Banks Botrore d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama