Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Europiane

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.001 / keyword[0] banks / docs[0] 442 / hits[0] 805 / keyword[1] europiane / docs[1] 45833 / hits[1] 68698 /
E PASURA E VARFR GJERMANI
  • 2017-11-15

E PASURA E VARFR GJERMANI

Koniunktur e mir, ekonomi n bum – n fakt shumica e gjermanve duhej t ishin posarisht n mirqenie. Por ata nuk jan. Rreziku pr t’u varfruar, madje sht i lart, sipas fondacionit Hans-Böckler. Nj supozim: T ardhurat mujore i humbet, sepse smuresh keq, aq sa nuk mund t punosh m. Nj sigurim p

No Pic available
  • 2017-04-23

Basha ftesë për dialog e thirrje për tiu bashkuar protestës së nesërme

Opozita do të bllokojë të hënën për një orë trafikun në mbarë vendin, nga ora 11-12 të mesditës. Një ditë para protestës, kreu i PD-së, Lulzim Basha, teksa bëri thirrje për pjesmarrje, siguroi se protesta do të jetë paqësore. Basha: Shqiptarët janë të bashkuar dhe të vendosu

Dollari bie nga kulmi shumë vjeçar
  • 2015-12-01

Dollari bie nga kulmi shumë vjeçar

Dollari u tërhoq sërish të martën, pasi iu afrua nivelit më të lartë 13-vjeçar kundrejt një shporte monedhash, teksa tregtarët blenë sërish euron, 'në depresion' të gjatë nga pritshmëritë e politikës agresive lehtësuese nga ana e Banks Qendrore Europiane. Euro u rrit 0.2% në 1,0

Mbledhja e qeverise mbyllet konsullata e Shqiperise ne Nju Jork
  • 2014-04-23

Mbledhja e qeverise mbyllet konsullata e Shqiperise ne Nju Jork

Transmetuar me 23042014 - 1709 Foto arkiv PUBLICITET Tirane 23 prill 2014 NOAal- Ne mbledhjen e sotme te qeverise te drejtuar nga zevendeskryeministri Niko Peleshi jane miratuar nje sere vendimeshbr br Nder to spikat miratimi ne pari

No Pic available
  • 2013-08-26

Skandali: Në Greqi u dërguan meavionë sekretë mbi 10 miliardë euro

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",

No Pic available
  • 2010-08-28

Bernanke: Ekonomia amerikane mund të bjerë në recesion

Shefi i rezervs Federale, Ben Bernanke ka shprehur shqetsimin se ekonomia amerikane mund t bjer srish n recesion. Duke folur n nj konferenc ndrkombtare n Nju Jork, Bernanke tha se sht i gatshm t ndrhyj pr t nxitur rimkmbjn e ekonomis. Ekspertt parashikojn nj rritje nn 1 % t ekonomis amerikane pr 6

No Pic available
  • 2010-08-12

Shqiptarët zëvendësojnë lekun me euron

Zgjerohen produktet e shrbimet q ofrohen me valutn europiane, edhe paga merret n lek Shqiptart po e prdorin gjithnj e m shum monedhn europiane, euro, edhe pse zyrtarisht kan paran e tyre, lekun. Mjafton t vzhgosh njsit tregtare ku ofrohen shrbime dhe mallra t ndryshme n euro dhe kupton se eurorizimi