Rezultate te kerkimit per termin: +Banks

Meta: total 442 / total_found 442 / time 0.011 / keyword[0] banks / docs[0] 442 / hits[0] 805 /
Cilat janë sjelljet politike anti-SHBA, që vuan biznesi amerikan në Shqipëri?
  • 2019-02-07

Cilat janë sjelljet politike anti-SHBA, që vuan biznesi amerikan në Shqipëri?

Nga Mark CRAWFORD (Kryetar i Dhomës Amerikane të Tregtisë në Tiranë) Në nëntor 2014, përmenda pesë hapa që sektori financiar shqiptar duhet të ndërmarrë për të përmirësuar performancën e tij. Këto hapa përfshinin: së pari, trajtimin e kredive në vonesë (NPL), të cilat tejkalu

No Pic available
  • 2018-09-11

Stuhia Florence do prekë Shtetet e Bashkuara, evakuohen banorët

Disa pjesë të shtetit të Karolinës së Veriut po evakuohen ndërkohë që uragani Florence është shndërruar në një stuhi të madhe të kategorisë 4, duke sjellë erëra me shpejtësi deri në 195 kilometra në orë në Atlantikun e Veriut. Qendra Kombëtare e Uraganeve pret që Flo

Selfie, 7 truke që duhet të ndiqni për një shkrepje perfekte
  • 2018-06-23

Selfie, 7 truke që duhet të ndiqni për një shkrepje perfekte

Më 21 qershor u festua dita e vetëshkrepjes, konceptuar nga BBC në vitin 2014. Drita, vetullat, goja dhe inkuadrimi: rregullat për fotografitë që kapen nga kamera e përparme Sot, është Dita Botërore e Selfieve. Një festë me të vërtetë e veçantë – sigurisht moderne – që

No Pic available
  • 2017-12-05

Eureporter: Prokuroria heton kontratat lobuese të PD

Eureporter i ka kushtuar një shkrim vizitës së kryeministrit Edi Rama në Bruksel, si një përpjekje për të nxitur hapjen e negociatave por edhe akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha dhe hetimit që ka nisur nga prokuroria për kontratat lobuese të kësaj partie në Uashington. Nga Martin B

E PASURA E VARFR GJERMANI
  • 2017-11-15

E PASURA E VARFR GJERMANI

Koniunktur e mir, ekonomi n bum – n fakt shumica e gjermanve duhej t ishin posarisht n mirqenie. Por ata nuk jan. Rreziku pr t’u varfruar, madje sht i lart, sipas fondacionit Hans-Böckler. Nj supozim: T ardhurat mujore i humbet, sepse smuresh keq, aq sa nuk mund t punosh m. Nj sigurim p

No Pic available
  • 2017-09-09

Rihanna magjepëse në Elle, pendohet për momentin kur ka humbur virgjërinë

SHBA  Rihanna për herë të parë ka rrëfyer një eksperiencë të pakëndshme në jetën e saj për të cilën ka disa gjëra që është bërë pishman. Këngëtarja ka pozuar për revistën e famshme Elle ndërsa ka folur edhe rreth jetës private. Intervista së bashku me setin

No Pic available
  • 2017-07-31

Rrëfimi i Peles: Nga rivali më i fortë deri te miti më i madh

Për rreth dy dekada, braziliani Pele mbretëroi në botën e futbollit. Atij iu desh të përballej me rivalë të fortë, ekipe të vështira, e në fushë përjetoi momente të veçanta dhe të paharrueshme. Në një intervistë për Fourfourtwo, O Rei tregon të gjitha momentet më pikante të k