Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Evropiane

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Berisha: BE, financim autostradës Tiranë - Elbasan

Banka Evropiane do t bashkpunoj me qeverin shqiptare pr financim t projekteve t ardhshme, si projekti i rrugs Tiran - Elbasan, projekti i bypasit t Fierit, projektit t mbshtetjes dhe financimit t SME, t vazhdimit t financimit t projekteve n infrastrukturn ujore dhe energjetike et

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.887Z

BEI, asistencë Bankës Intesa Sanpaolo për nxitjen e mikrokredisë

Nxitja e mikrokredis n vendin ton sht nj iniciativ q do t mbshtetet nga Banka Evropiane e Investimeve nprmjet nj projekti q pritet s afrmi t konkretizohet. Prfaqsues t Banks Evropiane pr Zhvillim dhe Banks Intesa Sanpaolo diskutuan dje n Tiran pr zbatimin e projektit t mikrokredi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Hekurudha Tiranë-Durrës-Rinas do financohet nga BERZH

Drejtori i BERZH-it i konfirmon Kryeministrit studimin e projektit Tirana, Durrsi dhe aeroporti i Rinasit do t lidhen mes tyre edhe me rrug hekurudhore. Studimin e fizibilitetit pr ndrtimin e ksaj rruge e ka marr prsipr Banka Evropiane pr Rindrtim e Zhvillim. Ky fakt i shti ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.457Z

Tafaj: Kurrikula të reja në shkolla dhe trajnime periodike për mësuesit

Më shumë lëndë me zgjedhje në shkolla Vijim n reformn e kurrikulave n shkollat e mesme dhe nntvjeare, si edhe krijimin e dy institucioneve t reja n varsin e Ministris s Arsimit paralajmroi dje drejtuesi i ktij dikasteri, z. Myqerem Tafaj. Gjat konferencs s tret pr rishikim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.350Z

E panjohura e madhe: Çfarë bën Banka Evropiane e Investimeve?

Ajo sht nj nga kreditoret m t mdha n bot dhe njkohsisht e panjohur sa rrall ndonj bank tjetr. Por n Evrop thuajse asnj projekt i madh publik ndrtimi nuk bn dot pa parat e EIB-s. Vitin e kaluar Banka Evropiane e Investimeve (EIB) ka dhn rreth 79 miliard euro kredi. Kjo shum sht sa t ardhurat buxhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Valuta, bie vlera e lekut

Gjat javs s fundit sht vn re nj dobsim i lekut kundrejt monedhs amerikane dhe forcim i tij ndaj asaj evropiane. Sipas t dhnave t Banks s Shqipris, n fillim t javs 1 USD u kmbye mesatarisht me 80.5 lek, (duke shtuar +0.52 pik), ndrsa n fund t javs me 79.98 lek (+0.87). Kurse euro u kmbye mesatarisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Kosova do të jetë anëtare e BERZH-it

Kosova do t jet antarja me e re e Banks Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim. Ka qen ministri i Ekonomis dhe Financave, Ahmet Shala, q ka deklaruar dje nga Brukseli se Kosova sht pran antarsimit n Bankn Evropiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH). “Jemi shum optimist se Kosova

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama