Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Botrore

Meta: total 95 / total_found 95 / time 0.000 / keyword[0] banka / docs[0] 25527 / hits[0] 47570 / keyword[1] botrore / docs[1] 749 / hits[1] 1125 /
FMN e BB Rritja ekonomike ne 2014  2
  • 2014-10-10

FMN e BB Rritja ekonomike ne 2014 2

e Premte 10 Tetor 20140928 am p classwp-caption-text Selia e Bankes BoteroreSSSAbrASSRritja ekonomike e Shqiperise per vitin 2014 ne optiken e Fondit Monetar Nderkombetar dhe Bankes Boterore do te jete jo me pak se 2 per qind Ne union dy institucionet me te rendesishme financiar

Koha për strategji realiste në mbështetje të rritjes ekonomike në Shqipëri
  • 2013-08-19

Koha për strategji realiste në mbështetje të rritjes ekonomike në Shqipëri

“Qeveria e re duhet të punojë fort, po kështu administrata lokale, bizneset, qytetarët, të gjithë duhet të japin kontributin e tyre duke paguar taksat, duke ulur informalitetin, duke shmangur korrupsionin”, shprehet Milva Ekonomi në një intervistë për “D

No Pic available
  • 2010-09-01

Rritja e çmimeve, BSH bën me faj qeverinë

Fullani: N rrezik inflacioni dhe dobsimi i lekut. Kreditimi pr konsum, i vshtir Banka e Shqipris pranon se nj pjes e mimeve kan psuar rritje si pasoj e vendimeve t marra direkt apo indirekt nga qeveria. Pa dashur t forcoj tonet mbi fenomenin e “shtrenjtimit”, guvernatori i Banks s Shqipr

No Pic available
  • 2010-09-01

Fullani: Ekonomia, drejt përmirësimit, eksportet dhe depozitat janë rritur

Guvernatori kërkon që qeveria të bëjë kujdes me deficitin buxhetor Ekonomia shqiptare po jep sinjale pozitive drejt nj prmirsimi n rritje. Guvernatori i Banks s Shqipris, Ardian Fullani, me t dhnat e raportuara dje pr 3-mujorin e tret t vitit 2010, tregoi se situata makroeko

No Pic available
  • 2010-08-31

OBSH: 10 për qind e barnave në tregun botëror, të falsifikuara

Forumi Qendra e Kontrollit t Barnave: Deri n 2010-n, n vend jan regjistruar mbi 4 mij lloje medikamentesh Instituti i Sigurimeve t Kujdesit Shndetsor bn publik projektin e recetave “online”, pr barnat me rimbursim. Qendra e Kontrollit t Barnave garanton siguri dhe ekspertiz pr ilaet q q

No Pic available
  • 2010-08-29

Banka Botërore suvaton Elbasanin me 750 mijë USD

Projekti Banka Botrore akordon 750 mij dollar pr rinovimin e 53 pallateve t vjetra n Elbasan. Fasadat e ktyre ndrtesave, q nuk kan njohur suva q kur jan ndrtuar 30-40 vjet m par, do t suvatohen e ngjyrosen si shtn kryeqytet kto vitet e fundit. Gjat fundit t muajit gusht ka filluar suvatimi i fasada

No Pic available
  • 2010-08-26

Tregjet financiare fundosen nga frika e një recesioni të ri

Financ Shkak, shifrat e ulta t tregut amerikan t pasurive t patundshme Nj rnie drastike e shifrave n tregun amerikan t pasurive t patundshme ka tronditur tregjet n mbar botn, ndrsa sht shtuar edhe frika e madhe se Amerika, ekonomia m e madhe n bot, aktualisht mund t jet duke i hyr srish rrugs s dhi