Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Boterore

Meta: total 1000 / total_found 1337 / time 0.002 / keyword[0] banka / docs[0] 25087 / hits[0] 46727 / keyword[1] boterore / docs[1] 9507 / hits[1] 13899 /
Projektet për bujqësinë, Panariti takon në Itali zyrtarin e BE-së
  • 2017-02-20

Projektet për bujqësinë, Panariti takon në Itali zyrtarin e BE-së

Ministri i Bujqësisë, Zhvilimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Edmond Panariti, gjatë një vizite në Bari, Itali, u takua me Komisionerin e lartë Evropian të Bujqësisë, Phil Hogan. Në qendër të bisedimeve të ministrit dhe komisionerit, ishin ujitja dhe parandalimi i përmbytjeve, si

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

No Pic available
  • 2017-02-09

Avokatja e Shtetit Alma Hicka në konflikt interesi, i shoqi avokat i CEZ

I shoqi i Avokates së Shtetit Alma Hicka, e cila ka nënshkruar marrëveshjen me CEZ ku i fallen 600 milionë euro, ka përfaqësuar CEZ si avokat në disa gjyqe të zhvilluara në Tiranë, duke shënuar skandalin më të ri zbuluar lidhur me marrëveshjen që bëri qeveria socilaiste me kompaninë

Sejko Ekonomia shqiptare do te vazhdoje rritjen e qendrueshme
  • 2017-02-08

Sejko Ekonomia shqiptare do te vazhdoje rritjen e qendrueshme

brbrGuvernatori i Bankes se Shqiperise Gent Sejko merr pjese ne Mbledhjen e Konsistuences te Fondit Monetar Nderkombetar dhe te Grupit te Bankes Boterore  Ky takim mblodhi se bashku per te diskutuar zhvillimet me te fundit te ekonomise boterore dhe ekonomive perkatese guvernatoret dhe ministrat e

INTERVISTA/ Romeo Karaj: Kush po  i mbyll gojën Nuel Kalajt, 12 shkeljet e Berishës  dhe e vërteta e dhunës ndaj motrës
  • 2017-02-05

INTERVISTA/ Romeo Karaj: Kush po i mbyll gojën Nuel Kalajt, 12 shkeljet e Berishës dhe e vërteta e dhunës ndaj motrës

Intervistoi Andrea Danglli Juristi i OSHEE, Romeo Karaj, një nga dëshmitarët kyç në çështjen e privatizimit të OSSH,  sjell sërish detaje të reja lidhur me ngjarjen. Ai adreson kritika ndaj Komisionit Hetimor, teksa ka sygjeruar që të merren edhe një sërë dëshmitarë të tjerë,

Kryemistri Rama vlereson bashkepunimin me Banken Boterore
  • 2017-01-16

Kryemistri Rama vlereson bashkepunimin me Banken Boterore

brbrKa perfunduar sot misionin mandatin e saj ne vendin tone shefja e zyres se Bankes Boterore Tahseen Sayed Ne ceremonine e organizuar me kete rast ishte i pranishem edhe kryeministri Rama Gjate fjales se tij pershendetese Rama vleesoi bashkepunimin me Banken Boterore duke u ndalur vecanerisht ne d

Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)
  • 2016-12-11

Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)

Në përvjetorin e 26 të krijimit të Partisë Demokratike, një ndër themeluesit dhe lideri historik i saj, Sali Berisha i kushton një shkrim mënyrës sesi u krijua ky grupim politik. Berisha bën një rrëfim nga kryengritja e studentëve dhe deri tek kontributi i PD-së në 26 vitet e jet