Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Boterore

Meta: total 1000 / total_found 1251 / time 0.003 / keyword[0] banka / docs[0] 21932 / hits[0] 40986 / keyword[1] boterore / docs[1] 8643 / hits[1] 12766 /
Banka Boterore i jep 32 milione euro shendetesise
  • 2015-02-28

Banka Boterore i jep 32 milione euro shendetesise

brbrBanka Boterore ka miratuar nje kredi me vlere 32 milione euro per te financuar permiresimin e sistemit shendetesor ne Shqiperi Keto para kryesisht do te shkojne ne permiresimin e cilesise se sherbimit ambienteve te spitaleve dhe per rritjen e produkteve shendetesore te cilat sot paguhen nga pac

Alarmi i 8220The Guardian8221 Hidrocantralet po shkaterrojne Ballkanin BERZH mund te anulloje HEC-in ne Maqedoni
  • 2015-02-23

Alarmi i 8220The Guardian8221 Hidrocantralet po shkaterrojne Ballkanin BERZH mund te anulloje HEC-in ne Maqedoni

e Shtune 21 Shkurt 20151720 pm brbrMe shume dihet per lumenjte ne Amazon sesa rruget e reja ujore te Evropes ne Ballkan Por keto ekosisteme unike ne Evropen jug-lindore se shpejti mund te harrohen se bashku me specie qe jane te rrezikuara si Rreqebulli i Ballkanit nese planet pe

BB mbeshtetje per zonat e permbytura Rama Rikuperim te demeve ne bujqesi e blegtori
  • 2015-02-10

BB mbeshtetje per zonat e permbytura Rama Rikuperim te demeve ne bujqesi e blegtori

0 brbr brbrBanka Boterore i eshte bashkuar qeverise ne punen per vleresimin e demeve dhe mbeshtetjen e fermereve qe kane pesuar deme gjate permbytjeve Drejtorja e Bankes Boterore ishte bashke me Kryeministrin Rama ne piken e pritjes e te shperndarjes se ndihmave ne Uren Vajgurore ne Beratbrbr br

Rama Bankat do te shtyjne kestet e kredise per fermeret e permbytur
  • 2015-02-06

Rama Bankat do te shtyjne kestet e kredise per fermeret e permbytur

0 brbr brbrTe gjithe fermeret e prekur nga permbytja te cilet rezultojne kreditore ne bankat e nivelit te dyte nuk do ti paguajne kestet per nje kohe ende te pacaktuarbrbr brbrKryeministri Rama ka zhvilluar nje takim me drejtuesit e bankave te nivelit te dyte ne vend ku ishte i pranishem dhe Guvern

Betohet qeveria e re greke mbledhja e pare per rritjen e pagave
  • 2015-01-28

Betohet qeveria e re greke mbledhja e pare per rritjen e pagave

Transmetuar me 28012015 - 0748 Qeveria e re greke betohet te Presidenti mbledhja e pare per rritjen e pagavebr br Lideri i SYRIZA-s Aleksis Cipras paraqiti dje ne mbremje perpara Presidentit te Republikes Karolos Papulias qeverine e re te Greqise duke ber

Luarasi seminar per papunesine dhe rritjen ekonomike
  • 2015-01-23

Luarasi seminar per papunesine dhe rritjen ekonomike

e Enjte 22 Janar 20151445 pm p classwp-caption-textDje gjate seminarit te Universitetit Luarasi me presidentin e Dhomes Amerikane te TregtisebrbrPolitikat e iniciuara per rimekembje ekonomike kane pjesen e tyre te riskut por nese ato japin rezultate kthehen ne modele per vendet

Habit BB rritja ekonomike 21 me shume se qeveria
  • 2015-01-21

Habit BB rritja ekonomike 21 me shume se qeveria

e Merkure 21 Janar 20151244 pm p classwp-caption-textPerfaqesuesja e Bankes Boterore ne Shqiperi Tahseen Sayed Ekspertja e BB Hilda Shijaku dhe Drejtoresha e Bankes BoteroreSSSAbrASSPas negociatave per pagesen e 95 milione eurove per te larguar CEZ-in nga Shqiperia dhe kredise p