Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Kombtare +Tregtare

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.289Z

Grabitet me armë filiali i Bankës Kombëtare Tregtare

Grabitet me arm nj prej degve t Banks Kombtare Tregtare. Rreth ors 8 e 34 minuta t mngjesit t sotm, n agjencin e ksaj banke n Rrugn "Myslim Shyri", dy djem t rinj jan par t hyjn t armatosur dhe nn krcnimin e armve kan mundur t marrin prej banks nj shum ende t paprcaktuar leksh. Burime nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.500Z

Siguria në Banka, BKT merr notën A ndërsa Shqipëria, B

Filiali Euroaziatik i Agjencis Japoneze t Vlersimit, nj prej agjencive m prestigjoze n bot ka vlersuar me notn A, Bankn Kombtare Tregtare me notn maksimale, duke cilsuar nj situat “t qendrueshme“ n termat afatgjat n nivel kombtar, q dshmon nivelin m t lart t investimit. N t njejtn koh kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.142Z

MoneyGram dhe BKT, zgjerohet rrjeti i transfertave

MoneyGram n bashkpunim me Bankn Kombtare tregtare kan zgjeruar rrjetin e Transfertave n vendin ton. Prfaqsues t t dyja palve kan nshkruar nj marrveshje bashkpunimi, e cila parashikon prfshirjen e MoneyGram edhe n 56 deg t tjera t BKT, n 30 qytete t Shqipris. Przgjedhja e BKT, sipas Drejtorit Rajona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Transfertat, MoneyGram, marrëveshje me BKT

MoneyGram International, lider global i transferimit t parave, fillon bashkpunimin pr kryerjen e transfertave me Bankn Kombtare Tregtare. MoneyGram me nj rrjet prej 323 degsh n t gjith Shqiprin, do t bashkpunoj me BKT-n edhe n 56 degt kryesore t saj, duke e pozicionuar kshtu Mone

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.341Z

Shqipëri-Serbi, bankat qendrore, takim për stabilitetin në rajon

Guvernatori i Banks Kombtare t Serbis, z. Radovan Jelaši, zhvilloi nj vizit zyrtare n Shqipri, me ftes s Guvernatorit Ardian Fullani. N qendr t diskutimeve n takimin e zhvilluar midis dy guvernatorve ka qen stabiliteti financiar i rajonit, ku sht theksuar se bashkrendimi i politikave t n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.578Z

Inflacioni, kreditë dhe starti i ri ekonomik

N dhjetor 2009, inflacioni vjetor n Shqipri regjistronte nj shifr 3.5 pr qind, brenda kufirit t lejueshm nga banka jon qendrore, Banka e Shqipris (BSH). N fund t shkurtit 2010, arriti n 4.4 pr qind. mimet sezonale tejet t kripura t perimeve dhe frutave dhe shtimi me 13 pr qind i faturs s energjis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Borxhi publik- Sfida e efiencs

sht e natyrshme q do individ, cdo subjekt por edhe do qeveri n prmbushjen e detyrimeve t tyre mund t marrin edhe borxhe. N kt moment hapet debati prse do t merret ky borxh, sa borxh mund t merret, me far kostoje do t merret, kur dhe kush do ta paguaj kt borxh? Shpesh her jandebate dhe akuza pse S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama