Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Kombtare +Tregtare

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] banka / docs[0] 25527 / hits[0] 47570 / keyword[1] kombtare / docs[1] 1045 / hits[1] 1678 / keyword[2] tregtare / docs[2] 19170 / hits[2] 27930 /
No Pic available
  • 2014-01-28

Ja zyrtarët që kanë përfituar kredi të buta për shtëpitë

Janë 145 zyrtarë të qeverisë së shkuar, që kanë marrë kredi të buta për të blerë banesa. Skandali është publikuar nga mazhoranca e re, e cila ka deklaruar se do të bëjë drejtësi për këtë abuzim. Ata thonë se dosjet e zyrtarëve janë të paplota dhe me shkelje. Në listë ë

No Pic available
  • 2010-07-07

Transfertat, MoneyGram, marrëveshje me BKT

MoneyGram International, lider global i transferimit t parave, fillon bashkpunimin pr kryerjen e transfertave me Bankn Kombtare Tregtare. MoneyGram me nj rrjet prej 323 degsh n t gjith Shqiprin, do t bashkpunoj me BKT-n edhe n 56 degt kryesore t saj, duke e pozicionuar kshtu Mone

No Pic available
  • 2010-07-05

MoneyGram dhe BKT, zgjerohet rrjeti i transfertave

MoneyGram n bashkpunim me Bankn Kombtare tregtare kan zgjeruar rrjetin e Transfertave n vendin ton. Prfaqsues t t dyja palve kan nshkruar nj marrveshje bashkpunimi, e cila parashikon prfshirjen e MoneyGram edhe n 56 deg t tjera t BKT, n 30 qytete t Shqipris. Przgjedhja e BKT, sipas Drejtorit Rajona

No Pic available
  • 2010-06-11

Borxhi, çdo shqiptar paguan 20 herë më pak se Eurozona

Drejtori i Përgjithshëm i Menaxhimit të Borxhit, Xhentil Demiraj, tregon detajet mbi shlyerjen borxhit publik Asgj pr t’u shqetsuar nga rritja e huamarrjes s brendshme pr muajt e par t vitit. Huamarrja e brendshme pr gjith vitin nuk do t ndryshoj n total. Xhentil Demiraj,

No Pic available
  • 2010-06-09

Jeta vazhdon...

Jan tri t vrteta, q un i kujtoj, mbi konfliktet. E vrteta e par sht se jo do problem ka zgjidhje. M kujtohet nj kolegu im britanik q e ka ngritur kt shtje gjat viteve ’80-t, ku flisnim pr Irlandn Veriore dhe Qipron. Hendeqet midis t dyja palve jan thjesht shum t thella pr t

No Pic available
  • 2010-06-02

Berisha: I rezistuam krizës, ekonomia e bazuar në vlerat e lirisë së tregut

Camille Nuamah: Shqipëria ka potencial, ndaj duhen strategji afatgjata Dhjet vjet pasi Shqipria sht antarsuar n Organizatn Botrore t Tregtis, premton t ec n hapa t reja, me objektiva konkrete pr t hequr do barrier e penges, n ndihm t tregut t lir. Kryeministri Berisha ka vlersua

No Pic available
  • 2010-05-08

Siguria në Banka, BKT merr notën A ndërsa Shqipëria, B

Filiali Euroaziatik i Agjencis Japoneze t Vlersimit, nj prej agjencive m prestigjoze n bot ka vlersuar me notn A, Bankn Kombtare Tregtare me notn maksimale, duke cilsuar nj situat “t qendrueshme“ n termat afatgjat n nivel kombtar, q dshmon nivelin m t lart t investimit. N t njejtn koh kj