Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Qendrore +Kineze

Total: 112
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.713Z

Kine Banka Qendrore ul normat e interesit

Banka Qendrore kineze uli për herë të dytë brenda dy muajve të fundit normat e interesit në përpjekje për të ndaluar uljen e rritjes ekonomike të vendit. Norma referencë e kreditimit u ul nga 6.31 përqind që ishte në 6 p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:00.249Z

Banka Qendrore diskuton normat e interesit

Tregjet financiare do të ndjekin këto ditë me vëmendje vendimet e Bankës Qendrore Amerikane pas takimeve sot dhe nesër për të analizuar nëse gjendja ekonomike është përmirësuar dhe nëse duhen rritur normat e interesit. Këto përqindje kanë qenë në nivel rekord të ulët që nga kr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.040Z

Bursat vazhdojne protesten pas njoftimit te bankave qendrore

Tregjet e aksioneve jane duke zhvilluar nje proteste globale diten e sotme pas vendimit te bankave qendrore kryesore te botes per te ulur koston e shkembimit te dollarit amerikan per bankat si nje perpjekje per te rritur likuiditetin ne nje ekonomi globale te brishte. Aksionet u rriten ne Sidne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.451Z

Bankat Qendrore në SHBA e BE do të ulin interesat

 Bankat Qëndrore do të ulin përqindjen e interesave, si një masë kjo për të frenuar krizën financiare ndërkombëtare. Sipas mediave të huaja, zyrtarët më të lartë të ekonomisë të shumë vendeve do të ulin përqindjet e interesit për të stimuluar ekonominë e dobësuar global

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.441Z

Bankat Qendrore do të ulin interesat

Zyrtarët më të lartë të ekonomisë të shumë vendeve do të ulin përqindjet e interesit për të stimuluar ekonominë e dobësuar globale. Banka Qendrore amerikane pritet ta ulë sot interesin 0.5 për qind. Banka qendrore kineze sapo i ka ulur përqindjet e interesit, ndërsa Banka Qendrore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.747Z

Kina injekton likuiditet ne banka

Banka qendrore e Kinës injektoi likuiditet të ri në bankat tregtare të vendit në prag të festës së Vitit të Ri, që është më vonë gjatë muajit. Banka nuk deklaroi se sa para të thata injektoi, por tha se lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.239Z

Marrëveshja, borxh edhe nga Kina

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, i sugjeroi dje qeverisë shqiptare të emetojë tituj në monedhë kineze, si një alternativë shumë interesante për të siguruar financime, duke diversifikuar strukturën e borxhit. Një hap i tillë do të thellonte përfshirjen e Shqipër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama