Rezultate te kerkimit per termin: +Banka

Meta: total 1000 / total_found 25087 / time 0.011 / keyword[0] banka / docs[0] 25087 / hits[0] 46727 /
Veliaj: Basha nuk dha çekun për bebet, tani pretendon të ushqejë shqiptarët
  • 2017-06-22

Veliaj: Basha nuk dha çekun për bebet, tani pretendon të ushqejë shqiptarët

  Në analizën 2-vjeçare të punës, Veliaj tha se në 800 ditë të administratës së Bashkisë, janë realizuar 800 punë publike konkrete për qytetin. Këto 2 vjet, në Bashkinë e Tiranës kemi një moto: Nuk perëndon dielli në Tiranë pa bërë një punë konkrete. Deri më sot kemi

Becker falimenton,  banka i rrëmben pronën në Mallorca
  • 2017-06-22

Becker falimenton, banka i rrëmben pronën në Mallorca

Momente të vështira në jetën e Boris Becker. Një Gjykatë e Londrës ka deklaruar falimentimin e ish numrit 1 të tenist botëror dhe fitues i 6 titujve grand slam për shkak të një borxhi prej 6 milionë Eurosh. Bëhet fjalë për një kontratë të lidhur me një bankë në vitin 2015. Edhe

No Pic available
  • 2017-06-22

U rrah se nuk votonte PS, zbardhet dëshmia e zyrtares në Ersekë

Shefja e Financës së Drejtorisë së Shëndetit Publik në Kolonjë Kristina Stoja është dhunuar dje nga një kolege e saj, pasi e ka kërcënuar se do ta hiqte nga puna nëse nuk votonte Partinë Socialiste. Ajo ka rrëfyer në polici se kanë ndodhur dy përplasje me shefen e burimeve njerëzo

No Pic available
  • 2017-06-21

Veliaj inauguron parkimin nëntokësor të Bulevardit të Ri

Dy vjet nga fitorja e Tiranës, kryebashkiaku Veliaj ka zgjedhur inaugurimin e parkimit nëntokësor të Bulevardit të Ri si një ndër projektet më strategjike të Bashkisë. Ai tha se me votën dhe mbështetjen e elektoratit, qyteti  pësoi transformim si në qendër ashtu edhe në investim

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha premton: Do prishet çdo koncesion korruptiv, Rapiskanin jo

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit Arena nga Dritan Hila në Ora News  Pjese nga intervista Hila: Do të prishni dhe koncesionet që janë lidhur në kohën e qeverisjes së PD? Basha: Çdo koncesion do të prishet. Hila: Do të prishet edhe ngjyrosja e karb

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat