Rezultate te kerkimit per termin: +Bankat

Meta: total 1000 / total_found 14897 / time 0.007 / keyword[0] bankat / docs[0] 14897 / hits[0] 29267 /
No Pic available
  • 2016-10-20

Fiks Fare-Shkolla feston 105 vjetorin, por duket se ska ndryshuar gjë

Shkolla ‘Lidhja e Prizrenit” në fshatin Kolosjan të rrethit të Kukësit rrezikon të mbyllet pas 105 vitesh. Që prej vitit 1968 në këtë institucion arsimor nuk është vënë dorë nga shteti. Zona njihet si arsimdashëse ,pasi këtu është ndërtuar edhe institucioni i parë ars

Banka Amerikane e Investimeve inauguron Degën më të re për klientët VIP
  • 2016-10-19

Banka Amerikane e Investimeve inauguron Degën më të re për klientët VIP

Ditën e martë dt. 18 Tetor 2016, Banka Amerikane e Investimeve organizoi inaugurimin e Degës ABI Premier në Tiranë, e cila përfaqëson një linjë të personalizuar për klientët VIP të bankës. Ambientet e këndshme dhe të moderne janë në zemër të zonës së ish-Bllokut në Tiranë.

Marie Kraja i besohet Inva Mules
  • 2016-10-19

Marie Kraja i besohet Inva Mules

brbrNisi si nje rrugetim artistik 15 vjet me pare nga Zana ela Por festivali i zerave operistike Marije Kraja nuk do te drejtohet me nga drejtoresha e Teatrit te Operas dhe Baletit Sepse kete detyre ela ia ka besuar sopranos dhe nje prej mikeve te saj qe ne bankat e shkolles Inva Mules Entuziaste p

Tri vite me Demir Hyskën, amatorin që u bë aktor i madh
  • 2016-10-18

Tri vite me Demir Hyskën, amatorin që u bë aktor i madh

Nga Miho Gjini Me Demir Hyskën, nuk do te isha njohur në se nuk do të nisnim në të njëjtën kohë të njëjtën rrugë, në po atë skenë teatri…Falë një rrethane krejt të rastit, që jeta e artit e bën të domosdoshme e të përbashkët, me të njëjtat gëzime krijuese të njeriut

Kreditë, Xhafaj përplaset me bankat: Jeni të korruptuar dhe ia vini fajin përmbarimit
  • 2016-10-18

Kreditë, Xhafaj përplaset me bankat: Jeni të korruptuar dhe ia vini fajin përmbarimit

Pronat që janë lënë kolateral dhe që janë sekuestruar nga bankat, sipas projektligjit të ri do të nxirren në ankand në tri faza, duke u shitur në fund deri në gjysmën e vlerës. Sipas ndryshimeve të propozuara te Kodi i Procedurës Civile I Republikës së Shqipërisë, pritet të n

No Pic available
  • 2016-10-17

Skenari kolumbian i Shqipërisë: Çfarë ndodhi me vendet që kultivojnë drogë

Vendet që janë mbështetur te kultivimi i narkotikëve sot janë më të varfëra se fqinjët e tyre, janë të zhytura në konflikte sociale dhe kanë një renditje më të përkeqësuar në indeksin e zhvillimit njerëzor, ndërsa disa prej tyre janë ndër shtetet me numrin më të lartë të v

Skenari kolumbian i Shqipërisë
  • 2016-10-17

Skenari kolumbian i Shqipërisë

Vendet që janë mbështetur te kultivimi i narkotikëve sot janë më të varfëra se fqinjët e tyre, janë të zhytura në konflikte sociale dhe kanë një renditje më të përkeqësuar në indeksin e zhvillimit njerëzor, ndërsa disa prej tyre janë ndër shtetet me numrin më të lartë t