Rezultate te kerkimit per termin: +Banken +Boterore

Total: 402
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.490Z

Kryemistri Rama vlereson bashkepunimin me Banken Boterore

brbrKa perfunduar sot misionin mandatin e saj ne vendin tone shefja e zyres se Bankes Boterore Tahseen Sayed Ne ceremonine e organizuar me kete rast ishte i pranishem edhe kryeministri Rama Gjate fjales se tij pershendetese Rama vleesoi bashkepunimin me Banken Boterore duke u ndalur vecanerisht ne d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.157Z

Anetaresim ne FMN dhe Banken Boterore

Kosova mund te anetaresohet dhe te perfitoje nga mekanizmat financiare nderkombetare. Aplikimet e para te Kosoves jane ato per anetaresim ne Fondin Monetar Nderkombetar dhe ne Banken Boterore. Qeveria e Kosoves beri te ditur dje se ka filluar punen ne pergatitjen e dokumentacionit te nevojshem per a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.328Z

Vasili perplasje me Banken Boterore Sonila Isaku

Anulimi i nje tenderi per blerjen e aparaturave mjekesore per 12 spitalet rajonale ka qene shkaku i perplasjeve mes Bankes Boterore dhe Ministrise se Shendetesise. Te dy institucionet kane leshuar akuza te forta per njeri-tjetrin duke cuar keshtu ne alokim te fondeve per sherbime te tjera te shendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.485Z

Kosova, me 2009 anetare e Bankes Boterore

Anetaresimi i plote i Kosoves ne FMN dhe Banken Boterore mund te zgjase deri ne gjysmen e pare te 2009-es, tha nenpresidenti i Bankes Boterore per Evrope dhe Azine Qendrore, Shigeo Katsu. Keto komente, ai i beri dje, pas takimit me kryeministrin Thaci. Kosoves do t'i duhen edhe gjashte deri ne nent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.268Z

"Jala, klanet brenda Bankes Boterore"

Koordinatori i projektit te Jales ne Banken Boterore, Jamarber Malltezi ka mohuar cdo pergjegjesi per prishjen e banesave te banoreve lokale. Nderkohe qe nuk ka munguar te shprehet se brenda Bankes ka klane qe luftojne njeri-tjetrin dhe se pala shqiptare, s'ka pse te jete pergjegjese. Ne nje intervi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.909Z

Banka Boterore Permiresoni sistemin energjetik

brbrBanka Boterore miratoi kredine prej 150 milion dollaresh per sistemin energjetik shqiptar i cili eshte i perfshire ne nje spirale te thelle borxhesh Nga kjo shume 30 milion do te perdoren per blerje te energjise elektrike gjate ketij sezoni dimeror ndersa pjesa tjetre do te shkoje per investime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.877Z

"Qeveria, arrogance ndaj Bankes Boterore"

Partia Socialiste shprehet e shqetesuar ne lidhje me qendrimin "armiqesor" qe sipas saj qeveria e Berishes po mban ndaj Bankes Boterore. Deputeti socialist Arben Malaj shprehu dje shqetesimin se qeveria po mban te njejtin qendrim "arrogant" me Banken Boterore sic mbajti dhe me FMN-ne kur, kjo e fund

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama