Rezultate te kerkimit per termin: +Bankers +Petroleum

Meta: total 595 / total_found 595 / time 0.000 / keyword[0] bankers / docs[0] 975 / hits[0] 3253 / keyword[1] petroleum / docs[1] 1091 / hits[1] 2279 /
No Pic available
  • 2019-03-08

Autoriteti i Konkurrencës: Bankers Petroleum, pozitë dominuese në tregun e naftës

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara në sitin e kompanisë Albpetrol, mësohet se janë disa kompani që operojnë në fushën e prodhimit apo gjetjen e vendburimeve të reja të naftës. Në zonën Patos-Marinëz operon kompania Bankers Petroleum Albania Ltd, nëpërmjet Degës së saj në S

Taksë e re për koncesionet. Do aplikohet në rastet e shitjes së aksioneve
  • 2018-10-08

Taksë e re për koncesionet. Do aplikohet në rastet e shitjes së aksioneve

Qeveria ka përfshirë në paketën e re fiskale një ndryshim ligjor, i cili synon të taksojë fitimin që kompanitë e huaja realizojnë nga shitja e koncesioneve shqiptare. Vendimi vjen pas disa shitjeve të bujshme të kontratave më të mëdha koncesionare në vend, ku qeveria ka humbur mili

Shqipëria nuk prodhon. 100 bizneset më të mëdha vetëm shërbime dhe ndërtim
  • 2018-09-04

Shqipëria nuk prodhon. 100 bizneset më të mëdha vetëm shërbime dhe ndërtim

Renditja e 100 kompanive më të mëdha dëshmon se ekonomia shqiptare ka një problem të madh strukturor. Ajo nuk prodhon, por dominohet nga bizneset tregtare, ato të ndërtimit si dhe kompanitë e shërbimeve. Top Channel publikon listën e 100 bizneseve që realizuan xhiron më të lartë në

Dëmshpërblimet e Zharrzës, banorët: Nuk i kemi marrë ende paratë
  • 2018-09-04

Dëmshpërblimet e Zharrzës, banorët: Nuk i kemi marrë ende paratë

Familja e Ylmie Rustos, e përbërë nga 5 anëtarë jeton ende në shtëpinë që është vlerësuar e pabanueshme pas lëkundjeve të tokës të shkaktuara nga shpimet për naftë në fshatin Zharrëz. Ata thonë se nuk i kanë marrë 600 mijë lekët e dëmshpërblimit dhe vazhdojnë të jetojn

Gjiknuri shpërndan dëshmi të Statusit të Naftëtarit në Fier
  • 2018-04-21

Gjiknuri shpërndan dëshmi të Statusit të Naftëtarit në Fier

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ishte në Fier, së bashku me pjesën tjetër të kabinetit qeveritar, teksa gjatë një takimi me naftëtarët shpërndau për disa prej tyre dëshminë e Statusit të Naftëtarit. Në takim ishin të pranishëm edhe deputetët e Qarkut t

No Pic available
  • 2018-03-09

Qeveria harron Zharrzën, nuk zbaton vendimet për dëmshpërblimet nga tërmetet

Një vit më parë, në muajt shkurt e mars 2017, një grup banorësh të fshatit Zharrëz u nisën në këmbë drejt Tiranës, duke kërkuar dëmshpërblim për banesat e dëmtuara nga lëkundjet e tokës. Qeveria në atë kohë u premtoi se do tu jepte 100 për qind të vlerës së banesës. Madje

Kriza e industrisë së naftës, në tre vite prodhimi ra me 30%
  • 2018-02-20

Kriza e industrisë së naftës, në tre vite prodhimi ra me 30%

Industria vendase e naftës po përjeton një periudhë të vështirë për shkak të rënies së çmimeve në bursat ndërkombëtare. Të dhënat zyrtare nga agjencia e burimeve natyrore tregojnë se në dy vitet e fundit prodhimi vendas i naftës ka rënë me mbi 30 për qind, nga 1.2 milionë ton