Rezultate te kerkimit per termin: +Bankers +Petrolium

Total: 200
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.547Z

Bankers Petrolium pyllëzon argjinaturën e Semanit

Argjinatura e lumit Seman do shndërrohet në një barrierë naturale mes zonës industriale dhe asaj rezidenciale në Patos. Falë mbështetjes së Bankers Petrolium, nisi pyllëzimi i rreth 10 hektarëve sipërfaqe në argjinaturën e lumit. Rreth 10 hektarë sipërfaqë pranë lumit Seman do të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.617Z

Bankers Petrolium blen Albpetrol

Bankers Petrolium firmos marrëveshje me kompaninë Albetrol për një shumë prej 32 milionë dollarësh. Lajmin e ka raportuar agjencia Reuters, bazuar në të dhënat zyrtare të kompanisë kanadeze. Me këtë marrëveshje, Bankers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.868Z

Marrëveshja, Bankers Petrolium kërkime për naftë në Divjakë

TIRANE- Kompania kanadeze Bankers Petrolium që shfrytëzon fushën e Patos-Marinzës do të kërkojë naftë dhe gaz edhe në zonën e Divjakës. Ministri i Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës ka nënshkruar me drejtuesin e kompanisë marrëveshjen për kërkime në Bllokun F. Ai ka deklaruar s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.693Z

Bankers Petrolium rrit prodhimin, vëmendje zhvillimit të infrastrukturës

Bankers Petrolium ka rritur prodhimin mesatar të naftës gjatë tremujorit të dytë të 2015. Ndërkohë që vëmendje i është kushtuar edhe zhvillimit të infrastrukturës për grumbullimin e naftës me tubacion Bankers Petrolium ka rritur prodhimin e naftës me 1.4 % gjatë tremujorit të dyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.631Z

Historia e Bankers Petrolium ne Shqiperi

brbrShperthimet e puseve te naftes ne Marinze te Fierit ishin vetem pjesa e radhes e nje serie shkeljesh problemesh demesh dhe perplasjesh qe ka shkaktuar kompania Bankers Petrolium me banoret e kesaj zone naftembajtese Banoret e Zharrezes dhe Marinzes prej vitesh jane detyruar qe se bashku me ajri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.891Z

Shpërthimet në Marinzë, AKBN fajëson Bankers Petrolium për ngjarjen

Shpërthimi i gazit në Patoz Marinzë është përgjegjësi e Bankers Pterolium. Në këtë përfundim arrin kreu  Agjensisë Kombëtare të Burimeve Natyrore Dael Dervishi i cili kërkon ndryshime ligjore në marrëveshjen e hidrokarbureve në mënyrë që në të  parashikohen penalitete në ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.631Z

Nis procedimi penal ndaj Bankers Petrolium

brbrNje dite pas shperthimit te puseve te naftes ne Marinze te Fierit pasojat ne fshat jane ende te dukshme Shperthimi i ujerave nentokesore qe pushtuan banesat dhe clirimi i gazrave ka krijuar nje seri gropash ne banesa dhe ne rruge Banoret ndihen te frikesuar per shkaterrimin e shtepive si pasoje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama