Rezultate te kerkimit per termin: +Bankers

Meta: total 975 / total_found 975 / time 0.000 / keyword[0] bankers / docs[0] 975 / hits[0] 3253 /
No Pic available
  • 2019-03-08

Autoriteti i Konkurrencës: Bankers Petroleum, pozitë dominuese në tregun e naftës

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara në sitin e kompanisë Albpetrol, mësohet se janë disa kompani që operojnë në fushën e prodhimit apo gjetjen e vendburimeve të reja të naftës. Në zonën Patos-Marinëz operon kompania Bankers Petroleum Albania Ltd, nëpërmjet Degës së saj në S

Zharrza nuk gjen qetësi, shpërthen pusi i naftës
  • 2019-01-17

Zharrza nuk gjen qetësi, shpërthen pusi i naftës

Një pus nafte ka shpërthyer pasditen e sotme në zonën e Zharrzës në Fier. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00 të pasdites së kësaj të enjteje. Ngjarja në fjalë ka shkaktuar panik tek banorët. Deri më tani nuk raportohet  për dëme të shkaktuara nga zjarri, ndërsa në vendin e ngja

Punonjësit e uzinës së Ballshit dalin sërish në protestë
  • 2019-01-05

Punonjësit e uzinës së Ballshit dalin sërish në protestë

Thuajse 1000 punonjës të Uzinës së Përpunimit të Naftës në Ballsh kanë nisur sot protestën e paralajmëruar. Prej ditës së premte, Uzina e Përpunimit të Naftës në Ballsh ka ndalur punën në përpunimin e naftës bruto. Sot punonjësit janë pa punë, pasi ka ndalur uzina, e cila nuk

Taksë e re për koncesionet. Do aplikohet në rastet e shitjes së aksioneve
  • 2018-10-08

Taksë e re për koncesionet. Do aplikohet në rastet e shitjes së aksioneve

Qeveria ka përfshirë në paketën e re fiskale një ndryshim ligjor, i cili synon të taksojë fitimin që kompanitë e huaja realizojnë nga shitja e koncesioneve shqiptare. Vendimi vjen pas disa shitjeve të bujshme të kontratave më të mëdha koncesionare në vend, ku qeveria ka humbur mili

Shqipëria nuk prodhon. 100 bizneset më të mëdha vetëm shërbime dhe ndërtim
  • 2018-09-04

Shqipëria nuk prodhon. 100 bizneset më të mëdha vetëm shërbime dhe ndërtim

Renditja e 100 kompanive më të mëdha dëshmon se ekonomia shqiptare ka një problem të madh strukturor. Ajo nuk prodhon, por dominohet nga bizneset tregtare, ato të ndërtimit si dhe kompanitë e shërbimeve. Top Channel publikon listën e 100 bizneseve që realizuan xhiron më të lartë në

Dëmshpërblimet e Zharrzës, banorët: Nuk i kemi marrë ende paratë
  • 2018-09-04

Dëmshpërblimet e Zharrzës, banorët: Nuk i kemi marrë ende paratë

Familja e Ylmie Rustos, e përbërë nga 5 anëtarë jeton ende në shtëpinë që është vlerësuar e pabanueshme pas lëkundjeve të tokës të shkaktuara nga shpimet për naftë në fshatin Zharrëz. Ata thonë se nuk i kanë marrë 600 mijë lekët e dëmshpërblimit dhe vazhdojnë të jetojn

Gjiknuri shpërndan dëshmi të Statusit të Naftëtarit në Fier
  • 2018-04-21

Gjiknuri shpërndan dëshmi të Statusit të Naftëtarit në Fier

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ishte në Fier, së bashku me pjesën tjetër të kabinetit qeveritar, teksa gjatë një takimi me naftëtarët shpërndau për disa prej tyre dëshminë e Statusit të Naftëtarit. Në takim ishin të pranishëm edhe deputetët e Qarkut t