Rezultate te kerkimit per termin: +Bankersit

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] bankersit / docs[0] 31 / hits[0] 35 /
No Pic available
  • 2018-02-22

Protestë për shtëpitë e Zharrëzës, banorët: U dëmshpërblyem vetëm 30%

Banorët e fshatit Zharrëz në Fier protestuan për të kërkuar dëmshpërblimet për shtëpitë që thonë se u janë dëmtuar nga kërkimet për naftë të kompanisë Bankers. Problemet kanë filluar që dhjetë vjet më parë. Gjendja e shtëpive sipas banorëve është shumë e rënduar si pa

Edhe Bankers mund Shqipërinë në Arbitrazh, fatura 57 mln dollarë
  • 2018-02-09

Edhe Bankers mund Shqipërinë në Arbitrazh, fatura 57 mln dollarë

Shqipëria ka marrë një tjetër goditje të rëndë nga gjykatat ndërkombëtare. Këtë herë është gjykata e arbitrazhit në Paris, e cila ka dënuar qeverinë shqiptare ti kthejë 57 milionë dollarë kompanisë Bankers Petroleum. Top Channel e lexoi vendimin e tribunalit, një kopje e të ci

Interpretimi i gjykatës mbi rëndësinë e lajmit, një sinjal i keq për lirinë e shprehjes
  • 2017-08-22

Interpretimi i gjykatës mbi rëndësinë e lajmit, një sinjal i keq për lirinë e shprehjes

Një gjyqtare në Fier shfajësoi menaxherin e sigurisë së Bankers Petroleum nga akuza se kërcënoi dhe bllokoi për 20 minuta një grup xhirimi, me argumentin se puna e gazetarëve nuk kishte impakt aq të madh për shoqërinë dhe se përbënte thjesht një lajm-një interpretim që konsiderohe

No Pic available
  • 2017-02-07

Lubonja: Lu e Vlahutin me peshqit e mëdhenj për të ngrënë të vegjlit!

Analisti Fatos Lubonja në një analizë për të përditshmen Panorama, thotë se ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu dhe ajo e Bashkimit Ebropian, Romana Vlahutin janë bashkuar me peshkaqenët e mëdhenj në vend për të ngrënë siç shkruan ai, peshqit më të vegjël dhe shqiptarë. Duk

Fatos Lubonja: Donald Lu dhe Vlahutin i janë bashkuar tufës së peshkaqenëve më të egër të vendit, për të grirë peshkaqenët më të vegjël dhe shqiptarët
  • 2017-02-06

Fatos Lubonja: Donald Lu dhe Vlahutin i janë bashkuar tufës së peshkaqenëve më të egër të vendit, për të grirë peshkaqenët më të vegjël dhe shqiptarët

Fatos Lubonja ka bërë një shkrim sot tek gazeta Panorama, ku sulmon ambasadorin Donald Lu dhe Romana Vlahutin. Sipas tij, ata janë bashkuar me peshkaqenët e mëdhenj në vend, për të ngrënë peshkaqenët më të vegjël dhe shqiptarët. Ambasadori Lu në një nga shfaqjet e tij të fundi

No Pic available
  • 2016-09-22

Kush e rrahu biznesmenin libanez? Variantet e Ramës dhe Berishës (Replikat e plota)

Seanca e së enjtes ka nisur me replika për ligjin e plehrave, kultivimin e hashashit dhe debate për largimin e investitorit të huaj Faad Mitri, që u rrah disa javë më parë dhe tërhoqi investimet nga vendi ynë. Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi në Kuvend lidhur me largimin e investitori

Berisha Kanabisi prone e qeverise  Rama Sali je nje War Dog
  • 2016-09-15

Berisha Kanabisi prone e qeverise Rama Sali je nje War Dog

Transmetuar me 15092016 - 1440 Tirane 15 shtator 2016 NOAal - Tension ka shkaktuar ne seance plenare deklarata e kryeministrit Rama i cili i eshte pergjigjur parardhesit te tij ne kete detyre duke i kujtuar Gerdecin dhe pasqyrimin e