Rezultate te kerkimit per termin: +Bankes +Boterore

Total: 1447
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.268Z

"Jala, klanet brenda Bankes Boterore"

Koordinatori i projektit te Jales ne Banken Boterore, Jamarber Malltezi ka mohuar cdo pergjegjesi per prishjen e banesave te banoreve lokale. Nderkohe qe nuk ka munguar te shprehet se brenda Bankes ka klane qe luftojne njeri-tjetrin dhe se pala shqiptare, s'ka pse te jete pergjegjese. Ne nje intervi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.053Z

Meta takon drejtuesit e Bankes Boterore

0 brbr SSSAbrASS brbrRenia me 35 vende e Shqiperise ne raportin e pervitshem nderkombetar te Bankes Boterore Doing Bisness por dhe ecuria e projekteve te ketij institucioni te rendesishem monetar me qeverine shqiptare kane qene ne fokusin e bisedes qe kryetari i Kuvendit ka zhvilluar ne mbyllje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.877Z

"Qeveria, arrogance ndaj Bankes Boterore"

Partia Socialiste shprehet e shqetesuar ne lidhje me qendrimin "armiqesor" qe sipas saj qeveria e Berishes po mban ndaj Bankes Boterore. Deputeti socialist Arben Malaj shprehu dje shqetesimin se qeveria po mban te njejtin qendrim "arrogant" me Banken Boterore sic mbajti dhe me FMN-ne kur, kjo e fund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.706Z

Ekspertet Bankes Boterore, keshilla qeverise

Permiresimi i klimes se biznesit ne vendin tone, ka sjelle ne Shqiperi nje grup ekspertesh nga Banka Boterore. Qeveria shqiptare i kerkoi keto takime me ekspertet nderkombetare per te diskutuar reformat rregullatore per permiresimin e mjedisit e te biznesit ne Shqiperi, si dhe per te perfituar nga r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.485Z

Kosova, me 2009 anetare e Bankes Boterore

Anetaresimi i plote i Kosoves ne FMN dhe Banken Boterore mund te zgjase deri ne gjysmen e pare te 2009-es, tha nenpresidenti i Bankes Boterore per Evrope dhe Azine Qendrore, Shigeo Katsu. Keto komente, ai i beri dje, pas takimit me kryeministrin Thaci. Kosoves do t'i duhen edhe gjashte deri ne nent

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.255Z

Kosova, sot anetare e Bankes Boterore

Guvernatori i Bankes Qendrore te Kosoves, Hashim Rexhepi ka deklaruar dje se Kosova do te behet sot anetare e Bankes Boterore. Ai ka theksuar se ka informacione te sakta, sipas te cilave ato vende qe votuan pro anetaresimit te Kosoves ne FMN do te votojne pro hyrjes se saj ne BB. “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.255Z

Kosova, neser anetare e Bankes Boterore

Guvernatori i Bankes Qendrore te Kosoves, Hashim Rexhepi ka deklaruar pasditen e sotme se neser Kosova do te behet anetare e Bankes Boterore. Rexhepi ka theksuar se ka informacione te sakta, sipas te cilave ato vende qe votuan pro anetaresimit te Kosoves ne FMN do te votojne pro hyrjes s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama