Rezultate te kerkimit per termin: +Bankes +Qendrore

Total: 1269
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.025Z

Kosove, memorandum mes ministrise dhe Bankes Qendrore

Ministria e Brendshme e Kosoves dhe Banka Qendrore nenshkruan Memorandum te Bashkepunimit. Memorandumi i bashkepunimit u nenshkrua nga, zevendesminister Fatmir Xhelili Guvernatori i Bankes Qendrore te Republikes se Kosoves, Hashim Rexhepi. Kjo marreveshje vendos bazat e bashkepunimit mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.545Z

Rreth pavaresise se Bankes Qendrore

e Hene 1 Shtator 20141222 pm ZEF PREIbrbr  Sipas nenit 108 te Marreveshjes per krijimin e Bashkimit Europian pavaresia e Bankes Qendrore qe vepron ne zonen e euros te BE-se percaktohet si garantimi me ligj i mundesise qe kjo banke te permbushe pergjegjesite dhe detyrimet e v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.287Z

Afganistan jep doreheqjen guvernatori i Bankes Qendrore

Guvernatori i Bankes Qendrore ne Afganistan dha doreheqjen dhe braktisi vendin, me argumentin se jeta e tij eshte ne rrezik, pasi zbuloi disa vjedhje ne banken me te madhe private ne vend “Kabul Bank”.  Sipas tij, qeveria nderhyri ne perpjekjet e tij, per te zbulua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.790Z

Guvernatori i Bankes Qendrore Do ta pranojme paketen e shpetimit

Irlanda Kryeministri Ky eshte mendimi personal i shefit te Bankes Qendrore Guvernatori i Bankes Qendrore te Irlandes eshte zyrtari i pare i larte i vendit qe ka deklaruar se Republika e Irlandes do te pranoje nje kredi thelbesore si pjese e paketes se shpetimit te Bashkimit Europian. Kjo deklarate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.106Z

Italiani Mario Draghi drejtori i ri i Bankes Qendrore Evropiane

Mario Draghi u emerua ne perfundim te samitit te BE-se ne Bruksel. Ai e mer postin e drejtorit te Bankes Qendrore Evropiane ne Frankfurt mbi Majn nga nentori i ketij viti. Kancelarja gjermane Angela Merkel e pershendeti emerimin e Draghit. Gezohem qe Mario Draghi do te jete presidenti i ri. Me kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.473Z

I paperkuluri Presidenti i Bankes Qendrore Evropiane Trichet nderohet me cmimin e Karlit te Madh

Ai konsiderohet luftarak i sigurte dhe i pavarur bankier qe nuk i perkulet presionit politik. Ai eshte Mister Euro Jean-Claude Trichet Presidenti i Bankes Qendrore Evropiane eshte nderuar ne Aachen me cmimin nderkombetar te Karlit te Madh. Jean-Claude Trichet eshte ne krye te Bankes Qendrore Evropi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.847Z

Fullani propozohet nga presidenti per postin e guvernatorit te Bankes Qendrore

Ne Shqiperi presidenti Bamir Topi propozoi sot guvernatorin aktual Ardian Fullani per nje mandat te dyte ne krye te Bankes Qendrore te Shqiperise. Propozimi i tij vjen pasi parlamenti miratoi javen e shkuar 6 emra te rinj per ne Keshillin Mikqyres te Bankes mes te cileve dhe riperteritja e mandatit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama