Rezultate te kerkimit per termin: +Bankes

Meta: total 1000 / total_found 5307 / time 0.002 / keyword[0] bankes / docs[0] 5307 / hits[0] 10432 /
E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar
  • 2019-02-07

E pabesueshme/ Ardian Fullani rikthehet sërish në sistemin bankar

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi
  • 2019-02-06

Fullani/ Nga qelia në Shqipëri, anëtar bordi i Bankës Qendrore të Malit të Zi

Një histori hollivudaine duket të jetë ajo e Ardian Fullanit, ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, i cili u arrestua pak vite më parë për zhdukjen e 713 milionë lekëve. Duket se arrestimi nuk ka ndikuar aspak në karrierën e Fullanit, pasi ai nga sot do të jetë 1 nga 11 anëtar

Dimër me krizë energjetike, rrezikon buxhetin
  • 2017-11-04

Dimër me krizë energjetike, rrezikon buxhetin

Thatësira e tejzgjatur dhe ndikimet në energjetikë është një nga rreziqet kryesore për buxhetin e 2018, kjo e nënvizuar dhe në relacionin e qeverisë. Aktualisht niveli i ujit në liqenin e Fierzës, rezerva hidro-energjetike më e madhe në vend është 264,2 metra, 24 metra me pak se niv

No Pic available
  • 2017-11-01

Basha: Investitorët e huaj e shohin Shqipërinë si zgjedhjen e fundit

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të BB “Doing Business 2018”, që e rendit Shqipërinë 7 vende me poshte se vitin e kaluar.  Në një postim në FB, Basha investitoret e huaj qe duan te investojne ne Ballkan, e shohin Shqiperine si zgjedhjen e fundit.  Sipa

No Pic available
  • 2017-11-01

Banka Botërore konfirmon, rritja e taksave po rrënon ekonominë shqiptare

TIRANË- Kreu i PD-së Lulzim Basha thotë se rritja e taksave po rrënon ekonominë shqiptare dhe se investitorët e huaj që duan të investojnë në Ballkan, e shohin Shqipërinë si zgjedhjen e fundit. Duke iu referuar një raporti të Bankës Botërore, Basha thotë se Shqipëria ka h

No Pic available
  • 2017-09-27

Prokuroria kërkon 15 vite burg për Kastriot Ismailajn

Prokuroria ka kërkuar 15 vite burg për Kastriot Ismailajn, i akuzuar për mashtrim me pasoja të rënda. Gjithashtu, Prokuroria e akuzon Ismailajn për pastrim të produkteve të veprës penale. Vepra penale për të cilën akuzohet Ismailaj është ajo e marrëveshjes me kompanisë CEZ-DIA për b

Banka hungareze ngrin llogaritë 1 milionë USD të bosit të Vefa-s 
  • 2017-07-11

Banka hungareze ngrin llogaritë 1 milionë USD të bosit të Vefa-s 

Banka hungareze nuk i kthen shtetit shqiptar rreth 1 milionë dollarë të Vebi Alimuçës që janë përfituar përmes skemës së mashtrimit të qytetarëve, njohur gjerësisht si firma piramidale Vefa. Nga dokumenti gjyqësor që disponon opinion.al rezulton se Vebi Alimuça dhe djali i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama