Rezultate te kerkimit per termin: +Bankiert

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] bankiert / docs[0] 4 / hits[0] 7 /
No Pic available
  • 2010-08-25

Andrew Ross Sorkin

Intervistat e mia me bankiert e “Wall Street” N nj intervist t fundit, gazetari i shquar amerikan, Andrew Ross Sorkin, rrfen pr prvojn e tij n shkrimin e librit ”Tepr e madhe pr t falimentuar”, nj libr q tregon pr prapaskenat e errta t bots s “Wall Street”, pr mun

No Pic available
  • 2010-08-09

Na ishte një herë ky borxhi

N pranvern e vitit 1991, disa djem t rinj, bankier t Banks s Shtetit shqiptar, t cilt kishin kryer specializime jasht dhe ishin plot entuziazm lidhur me t brit biznes me transaksione titujsh npr bursat e bots, u propozuan dinjitarve t shtetit ton t mykur t asaj kohe t luanin n bu

Nigeri, drejtuesit e 5 bankave arrestohen për mashtrime financiare
  • 2009-09-01

Nigeri, drejtuesit e 5 bankave arrestohen për mashtrime financiare

Përfaqësues nga 5 banka në Nigeri u akuzuan për shkelje të ligjit nga pakujdesia në dhënien e kredive për manipulimin e çmimeve të aksioneve, dy javë pas shpëtimit të një banke nga falimentimi me një fond 2.6 miliardë dollarë. Ish-drejtuesit kryesorë dhe "Finbank", "Afribank

No Pic available
  • 2009-09-01

Nigeri/Drejtuesit e 5 bankave arrestohen për mashtrime financiare

Përfaqësues nga 5 banka në Nigeri u akuzuan për shkelje të ligjit nga pakujdesia në dhënien e kredive për manipulimin e çmimeve të aksioneve, dy javë pas shpëtimit të një banke nga falimentimi me një fond 2.6 miliardë dollarë. Ish-drejtuesit kryesorë dhe "Finbank", "Afribank